Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijský park na Letné navštívilo bezmála 400 tisíc fanoušků

Olympijská vítězka v rychlobruslení na 5000 metrů Martina Sáblíková zdraví fanoušky, kteří se sešli v Olympijském parku na Letné. | foto:  Dan Materna, MAFRA

24 2014
Olympijský park na pražské Letné navštívilo 397 648 návštěvníků. Další už nepřijdou. Český olympijský výbor nechává park s ledovým korytem, snowboardovou dráhou a kluzišti demontovat. Poté bude rekultivovat letenský park.

Kolik provoz parku stál, zatím nemá ČOV definitivně vyčísleno, částka by podle mluvčí parku Zuzany Kalátové neměla přesáhnout 66 milionů korun.

"Demontáž začala pozvolna již v noci po odchodu posledního návštěvníka," uvedla Kalátová. Rozebrání areálu by mělo trvat zhruba dva týdny, potom začne rekultivace letenského parku, kdy nechá ČOV například nově osázet trávníky.

Poslední den provozu v neděli 23. února park navštívilo 34 267 lidí, což byl zároveň návštěvnický rekord. Celkem se návštěvnost vyšplhala na téměř 400 000 návštěvníků, u venkovní obrazovky mimo areál pak sledovalo hokej na 11 500 lidí.

Olympijský park byl na Letné otevřen 6. února, den před zahájením olympijských her v ruském Soči. V uplynulých 17 dnech tu pak lidé nejen sledovali sportovní zápolení českých reprezentantů na velkoplošných obrazovkách, ale mohli si jednotlivé sporty i vyzkoušet - zabruslit si, byl tu běžkařský okruh s laserovou biatlonovou střelnicí, curlingová plocha, dvě hokejová hřiště nebo snowpark.

Olympijské radovánky na Letné:

Provoz parku se potýkal i s nezvykle teplým počasím, když kupříkladu ve čtvrtek 20. února musel ČOV v areálu zrušit některé zamluvené termíny na hokejových hřištích. Chladicí zařízení totiž umí udržet ledovou plochu "pouze" do 14 stupňů Celsia.

Náklady na zřízení a provoz parku ČOV předběžně vyčíslil na 66 milionů korun. Kolik přesně ale v uplynulých více než dvou týdnech provoz stál, nemá výbor ještě vyčísleno. Stát prostřednictvím ministerstva školství přispěl 15 miliony korun, ministerstvo průmyslu a obchodu 3,2 miliony. Zbytek prý získal ČOV od sponzorů a partnerů.

O Olympijský park byl obrovský zájem, některé dny lidé čekali dlouhé fronty:

Autoři: ,


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Olympijský víceboj rozhýbal školáky, první ročník jich přilákal 91 tisíc

Kajakář Vavřinec Hradilek a biatlonistka Veronika Vítková navštívili školu

Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval seděl v pondělí se svým britským protějškem...

V olympijské vesnici v Riu de Janeiro už vlaje česká vlajka

Čeští sportovci sledují slavnostní vyvěšení státní vlajky v olympijské vesnici.

VIDEO Více než padesát českých sportovců si nenechalo ujít tradiční slavnostní ceremoniál, během nějž...

Holky ze třídy házely krikeťákem dál než já, vzpomíná Hradilek

Kajakář Vavřinec Hradilek navštívil školu Slovenská na Vinohradech, aby

VIDEO Dnes má bicepsy jako dvě urostlé kýty a jistě by přehodil celé hřiště a atletickou dráhu k tomu. Na...Najdete na iDNES.cz