Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijský park stojí méně: tři čtvrtiny jsou ze soukromých zdrojů

Večerní bruslení v olympijském parku | foto: Český olympijský výbor

5 2014
Předpokládané náklady na projekt Olympijského parku Soči – Letná jsou téměř o dvacet procent nižší, než byly první odhady. Rozpočet je v současnosti na 66 milionech korun, necelé tři čtvrtiny pocházejí ze soukromých zdrojů.

Pro srovnání: rozpočet úspěšného Českého domu v Londýně, kde se vedle sportu prezentovaly obchod, kultura a regiony ČR, činil 90 milionů korun, participace státu pak byla padesát procent.

U letošního projektu na půdě české metropole se účast státu snížila na čtvrtinu. Dům v Londýně navštívilo 80 tisíc fanoušků. "Se soukromými i veřejnými prostředky nakládáme maximálně efektivně," říká předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Spoluúčast Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na projektu Česká stopa 2014 nakonec tvoří 15 milionů korun, Ministerstva průmyslu a obchodu pak 3,2 miliony korun. "Zbylou část rozpočtu pokryjeme z marketingového programu olympijského výboru. Rád bych partnerům poděkoval, jejich příspěvek vnímáme jako společensky zodpovědný postoj," oceňuje Kejval.

Olympijský park Soči – Letná 2014 je prvním vrcholem dlouhodobého projektu Česko sportuje na podporu zdravého životního stylu obyvatel České republiky. Velkou část návštěvníků Olympijského parku, který v jednom okamžiku pojme zhruba deset tisíc lidí, bude tvořit školní mládež ze všech koutů republiky.

"Chceme, aby si hlavně děti zamilovaly sport a zůstaly u něj. Vždyť u nás pravidelně sportuje necelá třetina obyvatel, s tím musíme něco dělat. Každá koruna investovaná do sportu ušetří čtyři koruny ve zdravotnictví," dodává Kejval.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze