Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Olympijský region zasypaly přívaly sněhu

28 2006
Turín - Obrovské přívaly sněhu zasypaly italský region Piemont, ve kterém za necelé dva týdny vypuknou olympijské hry. Tolik sněhu nebylo v severozápadní Itálii dvacet let, říkají místní obyvatelé. Od čtvrtka napadlo místy až sedmdesáticentimetrová vrstva sněhu, který komplikuje především všechny druhy dopravy.

Dálnice v oblasti jsou podle italské televize RAI sjízdné jen s řetězy, v pátek se kvůli kalamitnímu stavu v některých školách neučilo.
 
Řada silnic a dálničních spojení směrem do Francie byla uzavřena, dráhy musely zrušit polovinu vlakových spojů. Dopravní chaos zavládl i v samém Turíně a sněžení má pokračovat celý víkend.

Organizátoři zimní olympiády ale husté sněžení přivítali s radostí, třebaže v pátek si vynutilo i změnu trasy štafety s olympijskou pochodní. "Sníh jsme potřebovali, padá právě včas," uvedla viceprezidentka organizačního výboru TOROC Evelina Christillinová.
 
Podle ní je necelé dva týdny před zahájením olympijských her vše takřka na sto procent připraveno na nápor sportovců a fanoušků z celého světa.

"Zbývá dokončit pár maličkostí, ale organizační mašinerie pracuje na jedničku," řekla. "Také v olympijských vesnicích v Bardonecchii a Sestriere zbývá dořešit pár drobností, ale do začátku her bude vše v pořádku," slíbila manažerka.
 
Italové počítají, že v době olympiády od 10. do 26. února budou denně čelit náporu zhruba 90.000 lidí. "Jsme na to v každém ohledu připraveni. Už se na naše hosty těšíme," řekl generální ředitel organizačního výboru Cesare Vaciago.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze