Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijský sen basebalistů asi končí

16 2004
Praha - Sen baseballistů o účasti na olympiádě v Aténách pomalu končí. České straně se sice podařilo sehnat důkazy o neoprávněném startu dvou Dominikánců za Itálii, federace uznala protest za velmi závažný, nicméně její předseda Aldo Notari svolal výkonný výbor až na den po zahájení olympijského turnaje.

Právní komise Mezinárodní baseballové federace (IBAF) odůvodnila své rozhodnutí tím, že si vyžádala další podklady.

"Ještě to nemusí být úplně prohrané, ale upřímně si myslím, že se to časově nestihne," řekl výkonný ředitel České baseballové asociace Jiří Votinský. Právní komise IBAF napsala, že žádost ČBA o revizi výsledků evropské olympijské kvalifikace je hodna nejvyšší pozornosti, ale požaduje další dokumenty, aby mohla jednat.

V listu adresovaném předsedovi ČBA Petru Ditrichovi členové právní komise chtějí ověřené kopie seznamu stránek trestního spisu. Dále si vyžádali ověření, že anglický překlad dokumentů uvedených v bodě 1 přesně odpovídá italskému textu ověřených kopií a chtějí prohlášení italského prokurátora, že skutečnosti uvedené v předložených autorizovaných kopiích nebyly změněny.

"V bodě tři vidím největší problém," uvedl Votinský. Češi by měli požadované informace dodat příští týden, aby se dalo něco dělat. "Možná budou právníci rychlejší, než jsem si myslel, ale pokud na federaci neudělají vstřícný krok, tak se to nestihne," řekl Votinský.

Z jednání IBAF tak vyplývá, že případný trest pro Itálii padne až po olympiádě. "To je nám na nic," řekl Votinský.

Výkonný ředitel IBAF Miquel Ortín v dopisu pro ČBA uvedl, že předseda mezinárodní federace svolá mimořádné zasedání. "Na tom bude celá věc projednána podle stanov a disciplinárního řádu federace," uvedl Ortín.

V telefonickém rozhovoru Votinskému upřesnil, že se výkonný výbor sejde až 16. srpna. "Možná by to ještě mohli urychlit," udržoval Votinský malou naději. Posun by mohlo přinést ještě dnešní večerní jednání místopředsedy ČBA Radima Kepáka přímo v Lausanne s předsedou právní komise IBAF, kterým je Ital Francesco Cecchi.

Autoři: ,


Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...Najdete na iDNES.cz