Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Olympijský song pro Vancouver nazpívala šestnáctiletá Kanaďanka

12 2010
Připravte se na to, že ten song se vám v následujících dvou týdnech vryje do paměti. Chytlavou oficiální píseň olympijských her ve Vancouveru nazpívala teprve šestnáctiletá kanadská zpěvačka Nikki Yanofsky.

Yanofsky nazpívala oficiální píseň olympiády pro televizní stanici CTV. Píseň vyšla před dvěma týdny. V úterý zazněla v pěveckém soutěžním pořadu American Idol (v české podobě Česko hledá SuperStar) vysílaném televizí CTV a do čtvrtka se stala jedničkou v kanadských iTunes.

To není špatná bilance pro zpěvačku, které bylo v pondělí 16 let. I když olympiáda je primárně platformou sportovců, byla na ní zahájena už nejedna hudební kariéra. Například v roce 2000 Nikki Websterová zazářila při zahajovacím ceremoniálu v Sydney, když jí bylo 13 let a stala se zpěvačkou a herečkou ve své rodné Austrálii.

Yanofské hvězda stoupá od roku 2006, kdy zpívala před davem více než 100 000 lidí na mezinárodním jazzovém festivalu ve svém rodném Montrealu. Od té doby zpívala s takovými veličinami, jako je Celine Dionová a Marvin Hamslich, a nahrála píseň na album vydané na počest Elly Fitzeraldové.

Letos na jaře vydá svoje první studiové album New to Me. Na albu s ní pracoval světoznámý producent Phil Ramone stejně tak jako při nahrávce písně I Believe.

K anglické verzi písně nazpívané Yanofskou přidala francouzskou verzi JúImagine Annie Villeneuveová z Québeku. "Do té jedné písně je vloženo globální poselství, které si každý může vztáhnout na sebe," řekla Yanofsky televizi CTV. "Je to skutečně dobré poselství."

POSLECHNĚTE SI FRANCOUZSKOU VERZI OD ANNIE VILLENEUOVÉ

Oficiální olympijské písně jsou obvykle populární během her, potom se vytrácejí. Yanofsky si ale myslí, že její píseň by mohla být výjimkou. "Díky svému poselství to není píseň jen pro olympiádu," řekla. "Přeji si, aby zůstala navždy. Doufám, že bude žít i po olympiádě. Myslím, že si to zaslouží."

Video je doplněno klipy zachycující velké okamžiky zimních olympijských her pro Kanadu. Zní z něho i hlas prezidenta Mezinárodního olympijského výboru Jacquese Roggea, který oznamuje, že "21. zimní olympijské hry byly přiděleny městu Vancouver".

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze