Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Olympijský stadion Australia

2 2000
Srdce Olympijských her v Sydney je zároveň největším otevřeným stadionem v dějinách her. Pro názornost - čtyři obří letadla Boeing 747 by se naskládaly pod klenby hlavních tribun. Na slavnostní zahájení se tak bude moci podívat v ochozech kolosea sto deset tisíc diváků. Stánek je situován necelých patnáct kilometrů za Sydney City, jeho výstavba stála šest set devadesát milionů amerických dolarů..Prohlédněte si video z Olympijského parku

Atletickou dráhu obklopují dvě zastřešené tribuny. Pro zvýšení kapacity byly doplněny na koncích dalšími řadami míst k sezení, které budou po skončení her demontovány a kapacita stadionu se sníží o tři sta tisíc. 

Zvláště kvůli teplým a slunečním australským dním byly tvary tribun projektovány tak, aby chránily před sluncem většinu diváků. Travnatou plochu bude částečně stínit průhledný polykarbonový skelet, díky kterému nebude na trávníku ostrý zlom světla a stínu trápit kameramany a techniku televizních společností. Přitom jsou ale střešní báně uzavřeny tak, že zde může sedět bez známky nepříjemných pocitů i klaustrofobik. Ani trávník prý změněným klimatem v uzavřeném prostoru netrpí!

Stadion už hostil mnoho velkých akcí, například zápase v ragby v březnu loňského roku přihlíželo necelých sto pět tisíc diváků, odehrály se zde dvě mezistátní fotbalová utkání a přípravné střetnutí San Diego Chargers s Denver Broncos v amerického fotbalu. Při olympijských hrách zde budou soupeřit atleti, sehraje se zde fotbalový zápas, jedenáct dní po slavnostním zahájení zde hry i oficiálně skončí.

Letecký pohled na Olympic Stadium Australia.

Pohled na atletický ovál Olympijského stadionu.

Tréninkový stadion v sousedství Olympijského stadionu.

Cílová rovinka Olympijského stadionu.

Zaplněné hlediště Olympic Stadium Australia.

Pohled z hlediště Olympic Stadium Australia.

Autor:


Témata: Letadlo, Boeing, Sydney
Najdete na iDNES.czmobilní verze