Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijský stadion otestují řečtí atleti

9 2004
Atény - Jediný sportovní test čeká hlavní Olympijský stadion v Řecku před zahájením her. Minulý týden byl centrální stánek pro nadcházející olympiádu v Aténách zastřešen a od čtvrtka se na něm bude konat národní atletický šampionát. Do hlediště organizátoři vpustí maximálně osm tisíc fanoušků, protože stavba ještě není zcela hotova.

Práce na stadionu skončí příchodem atletů. Dělníci dostanou tři dny volna, aby pak opět nastoupili a do začátku her stihli všechno dodělat. "Pracuje se tam ve dne v noci. Už jsme v dokončovací fázi uvnitř i v okolí stadionu," řekl manažer
výstavby organizačního výboru her Thanasis Papageorgiu.

Mistrovství Řecka v atletice je jedinou šancí vyzkoušet bezpečnostní opatření a funkčnost stadionu při soutěži. "Lidé musejí vědět, že jsou v bezpečí, a proto bude policie dělat svou práci. Budou kontroly jako při olympiádě," uvedl Papageorgiu.

Divákům se naskytne první příležitost sedět ve stínu nové futuristické střechy - monstrózní konstrukce za 15 milionů eur z dílny španělského architekta Santiaga Calatravy.

Řečtí atleti uvítali příležitost vyzkoušet si stadion dva měsíce před hrami. "Je to skvělá šance otestovat kvality dráhy, zjistit odkud fouká vítr a jaké tam budou podmínky," těšil se překážkář Pericles Iakovakis. Poprvé se v sezoně na startu objeví olympijský vítěz a mistr světa na 200 metrů Costas Kenteris.

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze