Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Triatlon na kouzelných místech. Možná nám mávala královna, říkal Švarc

SÍDLO KRÁLOVNY. Triatlonisté projíždějí kolem Buckinghamského paláce. (7. srpna 2012) | foto: AP

7 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Kdysi tady vylézali lidé na bedýnku, aby volně vyjádřili své názory, nesouhlas s poměry nebo třeba s vládou. Když teď "na bedýnku" v londýnském Hyde Parku vylezl vítěz Alistair Brownlee, s jeho vládou souhlasili všichni. Olympijský triatlon provázela úžasná atmosféra, a to nejen díky triumfu domácího závodníka.

Hyde Park se rozprostírá v centru Londýna už víc než dvě stě let. Zažil mnoho protestů, demonstrací, ale třeba i rockových koncertů. Ještě žádná sportovní událost sem ovšem nepřitáhla tolik lidí jako úterní olympijský triatlon.

Závodní trať lemovaly desetitisíce fanoušků, za nimi stály stovky policistů a vojáků, nad hlavami jim lítaly helikoptéry. Pozdvižení, které dalo vzpomenout na slavnou svatbu prince Williama.

Fotogalerie

"Abych řekl pravdu, tak při běhu už jsem byl tak mrtvý, že jsem to moc nevnímal. Ale na kole to bylo neskutečné. Na trati nebylo jediné místečko, kde by nikdo nestál," vypráví český triatlonista Jan Čelůstka.

Ten je zvyklý na tradičně velmi populární triatlonové závody v Německu, ale londýnskou akci staví ještě výš.

"Jediný srovnatelný triatlon ve světe je v Hamburku, kam chodí tři sta tisíc diváků," říká Čelůstka. "Ale ani tam nejsou místa, kde by lidi stáli v šesti řadách a fandili. Tady je to jedinečné."

Jedinečnost závodu podtrhují také světoznámá místa, na nichž triatlonisté šlapali na kole i běželi. Běh se konal v Hyde Parku, cyklistická trasa zase vedla do centra města okolo Buckinghamského paláce.

"Hyde Park je fantastický prostor pro takový závod. Diváci byli neskuteční, bylo to tady skvělé," tvrdí britský zlatý medailista Alistair Brownlee.

"Jet kolem královny, která nám možná mávala, to bylo úžasné," říká další český závodník Přemysl Švarc.

"Já se nestihl podívat, jestli královna sedí na balkóně, protože to tempo bylo brutální," dodává Čelůstka s úsměvem. "V tom závodě nic takového nevnímám. Že bych se díval okolo po nějakých pamětihodnostech, to nedovolí koncentrace ani energie."

Autor:
Grafton Recruitment Praha
Junior Oracle-Linux Admin

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze