• Úterý 17. října 2017 Hedvika

Americké basketbalistky dál vítězí, nezastavily je ani mistryně Evropy

Americká basketbalistka Breanna Stewartová v utkání olympijského turnaje v Riu proti Srbsku. | foto: Reuters

11 2016
Ani proti úřadujícím mistryním Evropy americké basketbalistky na olympijských hrách Riu de Janeiro nezavrávoraly. Srbsko přestřílely obhájkyně zlatých medailí 110:84 a po třech zápasech mají ve skupině B plný počet bodů.

O americké vítězství se výrazně zasloužila Diana Taurasiová, která dala už za první poločas 22 ze svých 25 bodů včetně pěti trojek a zařídila rychlé výrazné vedení.

Srbsku k lepšími výsledku nepomohl ani velmi dobrý výkon opory pražského USK Sonji Petrovičové. S ní na hřišti Srbsko prohrálo o jediný bod a Petrovičová za necelých 18 odehraných minut nasbírala 15 bodů. Byla tak spolu s Jelenou Milovanovičovou a Danielle Pageovou nejlepší střelkyní Srbska.

Z výhry se naopak radovaly další dvě opory českých mistryň z USK v dresu Španělska, které porazilo Čínu 89:68. Laia Palauová k tomu přispěla dvěma body a sedmi asistencemi, Marta Xargayová přidala devět bodů a tři asistence.

Zazářila však zejména Alba Torrensová, která se 32 body postarala o druhý nejlepší výkon dosavadního průběhu turnaje. K tomu přidala osm doskoků a čtyři asistence. Pouze Turkyně Lara Sandersová dala Japonsku ještě o čtyři body více.