• Úterý 17. října 2017 Hedvika

Basketbalistky Austrálie otočily duel s Japonskem a drží neporazitelnost

Australská basketbalistka Liz Cambageová střílí v utkání proti Japonsku. | foto: Reuters

12 2016
V poslední čtvrtině prohrávaly o šestnáct bodů, přesto australské basketbalistky udržely v olympijském turnaji v Riu de Janeiro stoprocentní úspěšnost. Medailistky z posledních pěti her nakonec vyhrály nad Japonskem svůj čtvrtý duel v základní skupině A 92:86 a zůstaly v čele tabulky.

Japonky využily svou rychlost a atletické schopnosti k poločasovému vedení 50:48 a nadále si budovaly náskok až na 77:61 na začátku čtvrté části.

Pak však nejlepší střelkyně zápasu Liz Cambageová zahájila obrat favoritek v zápase, který zakončily sérií 31:9.

Cambageová nastřílela v poslední čtvrtině 16 bodů, celkem ji dala 37 a připojila 10 asistencí. Australanky od roku 1996 kromě vždy zlatých Američanek prohrály pod pěti kruhy pouze s Francií.