Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Nesportovní chování, obvinili Blažka. Šlo mi o skóre, brání se trenér

CO JSEM PROVEDL? Kouč Lubor Blažek se zlobí, že byl osočen z nesportovního chování. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

1 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Basketbalistky poprvé na olympiádě zvítězily, jejich trenér však musel řešit nepříjemnou kauzu. Dvě vteřiny před koncem, kdy česká reprezentace vedla o 19 bodů, si kouč Lubor Blažek vzal oddechový čas. A chorvatský soupeř ho poté obvinil z nesportovního chování.

"Mám smíšené a nepříjemné pocity, protože timeout dvě vteřiny před koncem nebyl proto, abych zesměšňoval soupeře," tvrdil Blažek po zápase, v němž jeho svěřenkyně vyhrály 89:70.

Trenér totiž dobře věděl, že v případě vítězství Chorvatek nad Tureckem se po předpokládané výhře jeho celku nad Angolou v tabulce sejdou tři týmy se stejným bodovým ziskem . O postupu dvou družstev do čtvrtfinále by pak rozhodla minitabulka mezi Českem, Chorvatskem a Tureckem. Proto se chtěl pokusit o co nejvyšší výhru.

Česko - Chorvatsko 89:70

"Jde o skore. Já jsem v té situaci čekal, kdyby se ještě podařilo nějaký koš dát," popisoval Blažek. Češky totiž získaly míč po krocích soupeřky a díky oddechovému času se mohly rychle posunout pod koš Chorvatek.

"Úmysl to nebyl. Byl bych rád, aby zaznělo, že jsme soupeře zesměšnit nechtěli. Šlo o skore, pořád se hraje o všechno," upozornil český trenér.

Chorvatkám se však jeho taktický krok pranic nelíbil. "Byl jsem poměrně nepříjemně napadnut, že zesměšňuji soupeře. To se mi vůbec nelíbí," zlobil se Blažek.

"Osočilo mě vedení FIBA i soupeř. Musím říct, že tohle napadnutí považuji za vrchol. Kdybych to byl věděl, tak bych si timeout nevzal."

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze