• Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Házenkářky Brazílie olympijské čtvrtfinále nezvládly, slaví Nizozemky

Nizozemské házenkářky slaví vítězství v olympijském čtvrtfinále, v pozadí smutné Brazilky. | foto: Reuters

16 2016
Pořadatelská země olympijských her k nim vzhlížela, brazilské házenkářky měly zařídit medaili. A světové šampionky z roku 2013 dosud svou misi plnily, v Riu ovládly základní skupinu. Jenže vstup do play-off vůbec nezvládly, ve čtvrtfinále podlehly Nizozemkám hladce 23:32.

Nizozemky po senzačním stříbru na loňském mistrovství světa pokračují v báječných časech a slaví premiérový postup do olympijského semifinále. Utkání proti domácím měly pod kontrolou, nenechaly se rozhodit ani bouřlivými diváky a v závěru si bezpečně pohlídaly devítigólové vítězství.

V obrovské drama se změnilo další čtvrtfinále, v němž ještě tři minuty před koncem vedly Španělky nad Francií o tři branky, v prvním poločase i o sedm. Jenže Francouzky stihly do konce normální hrací doby vyrovnat a v prodloužení urvaly výhru 27:26.