Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

POHLED Z ČESKA: Zase nastoupí útok Jágr, Štěstí, Náhoda

Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec při prvním olympijském utkání proti Švédsku. (12. února 2014) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

18 2014
Myslím, že za Česko zase dneska na olympiádě nastoupí útok Jágr, Štěstí, Náhoda a postoupí přes Slovensko do čtvrtfinále.

Takhle se někteří slovenští fanoušci vysmívali českým hokejistům při mistrovství světa v Bratislavě. Jenže i tam legendární "68" ukázala, že mu takoví spoluhráči stačí k úspěchu. Češi vyhráli vzájemný duel v osmifinálové skupině a pak došli až k bronzu, Slovensku se domácí šampionát bohužel nevydařil.

Vím, už je to skoro tři roky, byl to jiný turnaj, ale v Soči v "garáži" Šajba by to mělo dopadnout stejně.

POHLED ZE SLOVENSKA

Jardo, stačilo, končíte

Proč? Protože v osmifinále rozhodne právě Jaromír Jágr. Český veterán sice oslavil už 42. narozeniny, ale stále patří mezi nejlepší hokejisty na turnaji, Hadamczikovu týmu jasně vládne.

Ne, Slováci dávno nemají před federálním derby v hlavě komplex z Čechů. Toho je zbavil trenér Vůjtek i víra ve vlastní schopnosti, kterou upevnil třeba triumf v semifinále helsinského šampionátu v roce 2012.

Vůjtek určitě vymyslí na zápas dobrou taktiku, hráče uklidní i vyburcuje k co nejlepšímu výkonu zároveň. Ale stejně to stačit nebude. Bez urážky - Češi mají kvalitnější kádr a díky tomu také větší sebevědomí.

Jenže pozor, tak jednoduché to nečekám. Štěstí a Náhoda mohou obléknout klidně i slovenský dres. Už si za Slovensko zahrály proti domácímu Rusku...Najdete na iDNES.czmobilní verze