Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Volnostylař Jonemicu získal pro Japonsko čtvrté zápasnické zlato

Volnostylař Tacuhiro Jonemicu získal v kategorii do 66 kg pro Japonsko zlato na olympijských hrách v Londýně. | foto: Reuters

12 2012
Volnostylař Tacuhiro Jonemicu získal v kategorii do 66 kg čtvrté japonské zápasnické zlato na olympijských hrách v Londýně. Vicemistr světa napodobil tři krajanky, které triumfovaly v minulých dnech, a zajistil své zemi první mužské zápasnické zlato od Soulu 1988.

Jonemicu týden po šestadvacátých narozeninách porazil v souboji o zlato Sušila Kumara, jenž jako první Ind v historii zápasil v olympijském finále. Bronz získali Akžurek Tanatarov z Kazachstánu a Kubánec Livan López.

Poslední zápasnickou medaili v londýnské hale ExCeL vybojoval v kategorii do 96 kg Američan Jacob Varner. Bronzový medailista z mistrovství světa zdolal ve finále Ukrajince Valerije Andrijceva, o třetí místo se podělili George Gogšelidze z Gruzie a Chetag Gazjumov z Ázerbájdžánu.

Výsledky OH - zápas

Volný styl

Muži
Do 66 kg:
1. Jonemicu (Jap.), 2. Kumar (Indie), 3. Tanatarov (Kaz.) a López (Kuba), 5. Sahin (Tur.) a Hasanov (Ázerb.), 7. Veranes (Kan.), 8. Safarjan (Arm.).

Do 96 kg: 1. Varner (USA), 2. Andrijcev (Ukr.), 3. Gogšelidze (Gruz.) a Gazjumov (Ázer.), 5. Kurbanov (Uzb.) a Jazdání (Írán), 7. Musajev (Kyrg.), 8. Isokawa (Jap.).


Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze