Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Olympijský tým má nového sponzora

Czech Republic na zádech - Nápis Czech Republic je na tričkách i na teplákových bundách na zádech | foto: David NeffMF DNES

12 2008
Praha - Netradičně v průběhu čtyřletého olympijského cyklu se rozrostl tým sponzorů českých olympioniků o nového partnera. Společnost GE Money Bank uzavřela smlouvu s ČOV až do her v Londýně v roce 2012. Částka, kterou čtvrtá největší banka na českém trhu podpoří sportovce, přesáhne třicet milionů korun.

"Společnost General Electric je celosvětovým partnerem olympijských her, české zastoupení GE Money Bank je první, které se spojilo s národním olympijským výborem," připomněl Ian Forrest, ředitel marketingu. Banka, i její mateřská společnost GE, mají uzavřené partnerství do roku 2012.

Skupina partnerů přináší Českému olympijskému týmu celkovou částku 300 milionů korun za čtyřletý olympijský cyklus. Generální partneři, kterými jsou Plzeňský Prazdroj, ČEZ, Škoda Auto a RWE Transgas, přispívají částkou 40 milionů, oficiální partneři, mezi které se zařadila i GE Money Bank, platí obvykle 30 milionů.

Plnění od nového partnera může být ještě navýšeno, protože přichází před ukončením jednoho cyklu. "Uzavřeli jsme smlouvu na poslední rok tohoto olympijského cyklu a na následující čtyřleté období," potvrdil Jiří Zedníček, který je místopředsedou Českého olympijského výboru pro ekonomiku.

Přesnou čásku ani jedna ze stran na dnešním setkání s novináři neprozradila.

"Připravujeme i řadu dalších aktivit v návaznosti na naše partnerství," řekl ředitel Forrest s tím, že například klienti jeho banky budou soutěžit o týdenní zájezd na olympijské hry. "Dále nabízíme českým olympionikům zvýhodněný balíček finančních služeb nejen na dobu her v Pekingu," dodal.

Včera se začalo odpočítávat posledních 150 dní do zahájení olympiády. Český olympijský výbor na toto období připravil velkou reklamní kampaň, ve které figurují legendy české historie společně s nadějemi pro Peking. "Chceme prezentovat vazbu mezi historií, současností a snad i budoucností," řekl Zedníček.

Cílem kampaně je nalákat české publikum na sledování her, ale i vzdát hold osobnostem minulosti. "V první fázi jsme využili archivní fotografie, nyní přijdou na řadu společné snímky," dodal místopředseda ČOV. Před objektivem Ondřeje Pýchy se společně sešli například cyklisté Jiří Daler s Ladou Kozlíkovou, výškaři Milada Rezková s Jaroslavem Bábou nebo veslaři Oldřich Svojanovský a Mirka Knapková.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze