Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijský víceboj rozhýbal školáky, první ročník jich přilákal 91 tisíc

Kajakář Vavřinec Hradilek a biatlonistka Veronika Vítková navštívili školu Slovenská na Vinohradech, aby odstartovali projekt Olympijská štafeta. | foto:  Michal Šula, MAFRA

18 2014
Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval seděl v pondělí se svým britským protějškem Sebastianem Coem a povídali si. "Ale ne o sportu a o fotbale, ale o sportování dětí. V Británii totiž mají stejný problém." V Česku už ho začali řešit - ČOV letos odstartoval projekt Olympijský víceboj.

ČOV ustanovil šest povinných disciplín, díky nimž chtěl školáky rozhýbat, přitáhnout je ke sportu a ukázat jim, že existují i jiné věci než počítače. "Sport je součástí zdravého životního stylu a jsme rádi, že akce zaujala a bavila," potěšilo Kejvala. "Ale nešlo nám o to najít olympijské vítěze, šlo nám o o co největší počet účastníků," dodal předseda ČOV.

Do projektu se přihlásilo 540 škol, 400 se aktivně zúčastnilo, 79 zapojilo všechny své žáky. Celkem 91 083 dětí plnilo v pilotním, dvouměsíčním ročníku svůj "tréninkový deník".

A patnáctka nejlepších škol převzala jako ocenění za svou aktivitu poukázky na sportovní vybavení v celkové hodnotě 300 tisíc korun.

"Projekt měl pozitivní účinek a smysl," kýval Vavřinec Hradilek, olympijský medailista z Londýna a ambasador akce. "Ale myslím, že děti pořád sportují málo. Mám zkušenosti ze zahraničí, třeba ze Zélandu, kde jsem trénoval malé děti. A ti měli každý den hodinu a půl sportu. Když se děti vyblbnou na hřišti, v lavicích budou víc v klidu.“

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze