Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijský vítěz diskutoval po internetu

24 2000
S y d n e y (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Podruhé na olympijských hrách v Sydney dnes stoupala za zvuku písně Kde domov můj na nejvyšší stožár česká vlajka. Po vodáckém areálu v Penrithu, kde se hrálo na počest Štěpánky Hilgertové, to bylo tentokrát v samotném centru dění na Olympijském stadionu. S dvacetiminutovým zpožděním oproti původnímu programu si pro svoji třetí zlatou olympijskou medaili přišel oštěpař Jan Železný. Odpovědi Jana Železného najdete ZDE.

Oštěpařská soutěž vyvrcholila už včera pozdě večer, ale šlo o poslední závod programu, a než by se sportovci připravili na ceremoniáol, byl by stadion až na skupinku Čechů zřejmě prázdný.

Medailisté mohli rychleji začít s oslavami, čehož Jan Železný také využil. "V českém domě jsem se sešel s kamarádem z dětství, který se mi zcela nečekaně po mnoho letech ozval s tím, že za mnou vyrazil na olympiádu," popisoval začátek oslav trojnásobný olympijský vítěz.

Na dálku prý dostal od manželky z Česka požehnání k pořádné oslavě, a tak se nenechal pobízet. "V noci jsme se přesunuli do hudebního klubu, kde panovala skvělá atmosféra, do olympijské vesnice jsem se vracel kolem šesté hodiny ráno."

Na slavnostním ceremoniálu, který začínal po sedmé hodině večerní, na oštěpaři žádné stopy oslav patrné nebyly. Na rozdíl od soutěžního dne, který absolvoval se strništěm na tvářích, teď pochodoval ke stupňům vítězů hladce oholen.

Na dnešní večer už žádné bouřlivé slavení neplánuje, v českém domě jej čeká nejprve setkání se sponzory, o v devět hodin večer zdejšího času zasedne k počítači, a bude v on-line rozhovoru debatovat se čtenáři iDNES.

Formulář pro posílání otázek najdete před 12. hodinou SELČ na tomto místě.

Český oštěpař Jan Železný (uprosřed) na stupních vítězů společně s Makarovem (vlevo) a Backleyem

Tretra trojnásobného olmypijského vítěze, která byla ještě před pár okamžiky v akci. To je velice cenný úlovek. Jan Železný ale háže daleko a tak nového šťastného majitele na tomhle obrázku jistě nezahlédneme.

Pořádně se vydýchat a soustředit se jen a jen na závod. Jan Železný už dobře ví, jak odpočívat mezi jednotlivými pokusy.

Čestné kolečko s českou státní vlajkou si na olympijském stadiónu zaslouženě prošel i oštěpař Jan Železný.

Chvíle těsně po zlatém závodě. Jan Železný, oštěpařský král, dovršil svůj olympijský hattrick a zaplněný stadión mu bouřlivým potleskem vyjadřuje svůj obdiv.

Nejpreciznější technika z celého startovního pole oštěpařů zdobí trojnásobného olympijského vítěze Jana Železného.

I Jan železný potřebuje povzbudit zvláště, když ho těsně před hodem zradí necitlivé rozhodnutí rozhodčích. Na snímku se snaží roztleskat australské publikum.

Olympijský vítěz těsně před momentem, kdy vypustí svůj oštěp do devadesátimetrové vzdálenosti.

Autor:


Další z rubriky

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz