Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Olympijský výbor chystá hry pro mládež

6 2007
Guatemala - Mezinárodní olympijský výbor se rozhodl založit novou sportovní událost. Do olympijského cyklu přibude olympiáda pro sportovce ve věku od 14 do 18 let. Poprvé v létě 2010, dva roky po ní se budou konat zimní hry. "Olympijské hry jsou akcí nejvyššího významu. Naší povinností je zajistit, aby byly úspěšné i v budoucnosti," uvedl šéf MOV Jacques Rogge na zasedání v Guatemale.

MOV se rozhodl založit novou sportovní událost kvůli klesajícímu zájmu mladé generace o olympismus, který se odráží i v nižší sledovanosti televizních přenosů z klasických her mezi mladou populací.

Den po volbě Soči dějištěm zimní olympiády v roce 2014 tak učinil MOV další významné rozhodnutí. Pořadatel prvních her mládeže v roce 2010 bude vybrán příští rok v únoru, podle Rogga už existuje šest zájemců, které nejmenoval. Počítá se s účastí asi 3200 sportovců.

Rozpočet letních her se má pohybovat kolem 30 milionů dolarů, zimní varianta přijde na 15 až 20 milionů.

"Nejde o byznys. Nebude to kopie olympijských her, mělo by jít o nevýdělečnou akci," prohlásil výkonný ředitel MOV Gilbert Felli. Podle něj by mládežnické hry mohly hostit menší země, které by z kapacitních důvodů nezvládly pořádat normální olympiádu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze