Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Olympijský výbor rozzlobily kanadské hokejistky, které popíjely na ledě

PÁRTY. Kanadské hokejistky si užívají olympijský triumf. Úspěch si s plechovkou piva užívá i devatenáctiletá Marie-Philip Poulinová (vlevo). | foto: Chris O'MearaAP

26 2010
Získaly olympijské zlato a oslavovaly přímo na ledě. Kanadské hokejistky si úspěch užívaly i s pivem, šampaňským a doutníky, což se nelíbí Mezinárodnímu olympijskému výboru (MOV).

Kanaďanky porazily ve finále USA 2:0 a půl hodiny po vítězství se vrátily na hrací plochu, kde si úspěch vychutnávaly i s alkoholem a doutníky.

S lahví piva v ruce byla zachycena i autorka obou finálových gólů Marie-Philip Poulinová, které ještě nebylo devatenáct let, takže v provincii Britská Kolumbie nemá povoleno pít alkohol. V Albertě, kde kanadský výběr trénuje, je věkový limit o rok nižší.

Oslava na ledě se nelíbila zástupcům MOV, kteří se jí budou podle agentury AP zabývat.

"To není dobré. Něco takového vidíme neradi," uvedl výkonný ředitel MOV pro olympijské hry Gilbert Felli, když se o popíjení na ploše dozvěděl od novinářů.

"Tohle není dobrá propagace sportovních hodnot. Kdyby slavily v kabině, nikomu do toho nic není, ale ne na veřejnosti. Vyšetříme, co se stalo," řekl Felli s tím, že si MOV vyžádá informace od mezinárodní federace IIHF a vedení Kanadského olympijského výboru. "Nejdřív zjistíme fakta a pak budeme jednat," dodal.

Mluvčí Kanadského olympijského výboru Steve Keough konstatoval, že podobné oslavy jsou v zemi v kolektivních sportech běžné.

"Pokud sportovci splňují věkové limity, není to nic nezákonného," řekl. "Chápeme, že je to citlivá věc," uvedl.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze