Český dvojbob je po polovině olympijského závodu na 24. místě

Čeští bobisté Jan Vrba a Michal Vacek v první jízdě dvojbobů na ZOH v Soči. | foto: Reuters

16 2014
Český dvojbob s posádkou Jan Vrba, Michal Vacek je po prvních dvou jízdách olympijského závodu na 24. místě se ztrátou 2,65 vteřiny na vedoucí Rusko. Druzí Švýcaři zaostávají o 32 setin vteřiny, třetí Američané jsou zpět o další čtyři setiny. Na start se postavilo celkem 30 posádek.

Ruský pilot Alexandr Zubkov útočí po polovině olympijského závodu ve dvojbobech na zkompletování své medailové sbírky. Spolu s brzdařem Alexejem Vojevodou vede devětatřicetiletý bobista po dvou ze čtyř jízd o 32 setin sekundy před švýcarskou posádkou Beat Hefti, Alex Baumann.

Zubkov, jenž získal před čtyřmi lety s Vojevodou bronz a v Turíně 2006 pilotoval stříbrný čtyřbob, byl na domácí trati nejrychlejší v obou dosavadních jízdách.

Fotogalerie

Za ním se odehrává vyrovnaný boj o stříbro - Hefti má náskok čtyř setin před Američanem Stevenem Holcombem, jenž pokazil druhou jízdu a klesl na třetí místo.

Téměř jistě nezískají čtvrté zlato ve dvojbobech za sebou Němci, jejichž nejlepší pilot Francesco Friedrich je až sedmý. Jamajčané, kteří se vrátili na olympijské hry po dvanáctileté absenci, jsou poslední třicátí.

Zimní olympijské hry v Soči

Boby

 Muži, dvojboby - po 2 ze 4 jízd: 1. Zubkov, Vojevoda (Rus.) 1:52,82 (56,25+56,57), 2. Hefti, Baumann (Švýc.) -0,32 (56,46+56,68), 3. Holcomb, Langton (USA) -0,36 (56,34+56,84), ...24. Vrba, Vacek (ČR) -2,65 (57,72+57,75).

Autoři: ,

Další z rubriky

Sáblíková se chtěla podepsat všem, ale došly jí karty. Dojela pro nové

AUTOGRAMIÁDA. Rychlobruslařka Martina Sáblíková se neúnavně podepisovala svým...

Rychlobruslařka Martina Sáblíková přijela domů s cílem: "Počkám do posledního člověka, který si...

Zkusila jsem lyže olympijské vítězky, chlubí se Křížová

SPOKOJENÁ. Česká lyžařka Klára Křížová v cíli superobřího slalomu v areálu Rosa...

Poprvé v sezoně dokázala bodovat ve třech závodech Světového poháru. A vzestup výkonnosti potvrdila...

Zářící, slzící, pařící. Jak si vedly hvězdy NHL na olympiádě v Soči

DRÁSAVÝ SMUTEK. Ruský hokejista Jevgenij Malkin se těžko sbírá ze čtvrtfinálové

Soči (Od našeho zpravodaje) Vypíchl puk švédskému bekovi a pádil s ním vpřed jako vypálený z praku. Kanadský idol Sidney Crosby...

Najdete na iDNES.cz