Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijští hrdinové oslavy nešidí

25 2000
S y d n e y - Ve velkou party se mění život v Sydney pro většinu sportovců, kteří už mají své olympijské vystoupení za sebou. Vedle tréninků, soustředění, příprav i samotných startů v jednotlivých sportovních odvětvích jsou oslavy titulů druhou stranou mince dění v místě konání her. Podle očitých svědků se většina olympioniků pouští do nočního života v Sydney přinejmenším se stejnou vervou jako do bojů na sportovních kolbištích. Příležitost slavit naplno a bez ohledu na to, co to udělá s organismem a sportovní formou, měli v neděli plavci, jejichž soutěže již skončily.

"Je skvělé, že hry jsou pro nás už pasé a my se můžeme jít bavit, prožít také něco jiného než závody," uvedla trojnásobná vítězka a jedna z nejzářivějších hvězd plaveckých soutěží Inge de Bruijnová z Nizozemska. "Je čas na oslavu," uvedla po návštěvě nizozemského olympijského sídla. "Zpívali jsme, tleskali, tancovali a stříkali šampaňské.

Zkrátka dobře jsme se pobavili," přiznala De Bruijnová předtím, než se se svým přítelem a trenérem Jakkem Verhaerenem přesunula do restaurace Great Barrier Reef. Tam se objevil také její kolega z nizozemské reprezentace Pieter van den Hoogenband, který si ze Sydney odveze zlato z královského sprintu na 100 metrů a světový rekord, první čas pod magickou hranici 48 sekund.

Povolení ke konzumaci alkoholu dostal od vedení týmu také sedmnáctiletý australský hrdina Ian Thorpe. Spolu s Michaelem Klimem se na doporučení Američana Garyho Halla vydali do baru Last Lap, kde si zahráli na elektrické kytary. Tradiční rivalita mezi oběma velmocemi se tak z bazénu přenesla na pódium nočního klubu. Kdo byl v této "disciplíně" lepší, se však na veřejnost nedostalo.

Mnoho výprav má v Sydney své oblíbené restaurace a bary, kde se sportovci scházejí, diskutují nad výsledky a pořádají party. Kanaďané chodí do baru Moose, restaurace Nick's Seafood se líbí Řekům a Brazilci zase nedají dopustit na vinárnu JB's. V Darling Harbouru je denně k vidění na 250.000 lidí, kteří v alkoholovém opojení sledují na velkoplošné obrazovce olympijské soutěže.

Mezi diváky je i mnoho aktivních sportovců. Také čeští medailisté se již stihli vydat do víru velkoměsta. Zlatý oštěpař Železný, jenž se ziskem třetího olympijského titulu nesmazatelně zapsal do historie, zůstal s přáteli a trenérem v baru do šesti do rána a na sobotu chystá na pronajaté jachtě velkou party spojenou s rybařením. Na lodi oslavili šťastné bronzové medaile také deblkanoisté Jiras s Máderem, kteří však ještě předtím stihli zlikvidovat zásoby alkoholu v Českém olympijském domě.

Autor:


Další z rubriky

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz