Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Olympionici pojedou do Londýna v holínkách. Jen se nepřerazit, bojí se

28 2012
Ať prší, nebo spadnou rovnou trakaře, čeští olympionici budou v Londýně v suchu. Olympijský set, který každý z nominovaných vyfasuje, totiž do deštivé Británie poskytne i holínky a deštník. Nástupový set pro zahajovací a závěrečný ceremoniál byl slavnostně odtajněn 29 dnů před startem her v Národní galerii v rámci Nominačního pléna.

Celá kolekce byla inspirována Kupkovým obrazem Dvoubarevná fuga a její motivy nechybějí ani v nástupovém setu. Přes tříčtvrťáky s barevnými klikyháky pro dámy a bílé kraťasy pro pány se nosí tmavě modré sako s kapucí, pod ním bílá mikina s českou vlajkou na hrudi poskládanou ze třpytek.

"Líbí, velmi pěkné. Bude nám to všem slušet a ostatní budou závidět," pochvalovala si oblečení plavkyně Petra Chocová, letošní mistryně Evropy na padesát metrů prsa, a badmintonista Petr Koukal dodal: "Je to takové vyletněné, těším se, že se na zahájení nebudeme pařit."

Čeští olympionici zabodovali svými oblečky už na minulých hrách ve Vancouveru, kde byli při zahajovacím ceremoniálu vyhlášeni jako vítězové neoficiální módní soutěže.

"A vidět chceme být i teď," přál si Milan Jirásek, předseda Českého olympijského výboru. "Kolekce je výrazná, má šmrnc."

Vodní slalomář Ondřej Štěpánek předvádí nástupovou kolekci, se kterou čeští
Překážkářka Zuzana Hejnová předvádí nástupovou kolekci, se kterou čeští

První modely jejich výrobce, společnost Alpine Pro, představil už loni v prosinci, každému z českých reprezentantů se dostane set složený z třiatřiceti kusů. Největší haló teď způsobily právě gumové holínky.

"Kdy jsem je měla naposledy na sobě? Ježišmarjá, to nevím, to mě asi ještě oblíkala mamka," smála se Chocová. "Jsem zvědavá, jestli nám v nich nebude vedro, a abychom se nepřerazili, trošku mi z nich vypadává noha."

"To já mám teď o číslo menší, takže se v nich úplně necítím," přiznal Koukal. "Ale mám slíbeno, že dostanu větší, tak to bude určitě bez problémů. A jestli v nich půjdu? Myslím, že to budeme mít dokonce příkazem."

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze