Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Olympionici + Sazka. Loterijní společnost podepsala smlouvu s ČOV

Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru, je spokojený s novou smlouvu se Sazkou. | foto:  Michal Šula, MAFRA

10 2013
Společnost Sazka se vrací na vrcholnou scénu českého sportu. Stala se novým oficiálním partnerem Českého olympijského výboru. Má to být Sazka v novém hávu - tedy očištěná a bez dluhů, s průhlednou strukturou.

"Před dvěma lety jsme kvůli této společnosti prožívali největší bankrot v české historii a velkou tragédii českého sportu," připomíná Jiří Kejval, připomíná českých olympioniků. "Tehdy by mě nikdy nenapadlo, že dnes tady budu sedět s novým generálním ředitelem Sazky a podepíšeme smlouvu o nové podpoře českého sportu. To je důkaz, že žádná prohra nemusí znamenat katastrofu a může vás naopak posunout výš, na jinou úroveň."

Sazka bude nejen partnerem olympijského týmu, ale i České olympijské nadace, která pomáhá mladým sportovcům ze sociálně slabších rodin. Smlouva je podepsána na čtyři roky s následnou čtyřletou opcí. Řádově přispěje Sazka desítkami milion korun, přesná částka však zůstala utajena.

"Sazka neměla problém s tím, aby tuto informaci zveřejnila," tvrdí Kejval. "Ale pak jsme zjistili, že ve smlouvách s ostatními partnery máme klauzuli, že přesné částky se nezveřejňují."

Pokud funkcionáři ČOV úspěšně dotáhnou tři ještě probíhající jednání, budou mít olympionici na další cyklus čtyři generální a osm oficiálních partnerů - maximum, které jim smlouvy umožňují. "Peníze, kterými budeme disponovat, by měly být o 20 procent vyšší než v předchozím cyklu," věří Kejval.

Zároveň vylučuje, že by současný podpis smlouvy jakkoliv souvisel se žalobou na Aleše Hušáka, bývalého vládce Sazky. Tu hodlá příští týden podat ČSTV. "Nemá to žádnou vazbu, jde o separátní záležitost. Pan doktor Jansta jako zkušený právník našel formu, na které je možné tuto žalobu postavit. Ale současné Sazky se to netýká."

O spolupráci s novým generálním ředitelem Sazky Robertem Chvátalem hovoří Kejval jen pozitivně. "Je to manažer světového formátu, který strávil léta v zahraničí. S ním stačí domluvit se a podat si ruku."

Chvátal naopak vyzdvihl, že Sazka má nyní 97procentní podíl na českém loterijním trhu a 6 500 prodejních míst. "Sázkaři jí zůstali věrní," zdůraznil Kejval.

"Pro mě bylo tragédií, jak byla tato společnost v posledních letech vedená," uvedl Chvátal. "Chceme, aby byla nyní spojována těsněji s českým sportem - a ne s průšvihy, jako v minulých měsících."

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze