Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympionici se oblékají do Sydney

16 2000
P r a h a - Autogramiády, přehlídka olympijské výstroje, loučení s prvními sportovci mířícími do Sydney, rozhodování o fotbalové nominaci a společenský večer na pražském Žofíně, takový je program dnešního dne nabitého událostmi souvisejícími s pěti olympijskými kruhy. Odpolední přehlídka naznačila, že čeští sportovci budou v Sydney nejčastěji oblékat modrou a šedobéžovou barvu.
Podívejte se na fotogalerii, prohlédněte si video

Olympijskou výstroj představili vedle modelek a modelů na přehlídce v pasáži Černá růže i sami reprezentanti. "Oblečení je jako obvykle v barvách trikolóry, takže vlastně nic nového," poznamenala trojskokanka Šárka Kašpárková, která fasuje olympijskou výstroj už potřetí v životě.

Mezi barvami trikolóry na rozdíl od Atlanty, která byla převážně v bílém, tentokrát převažuje modrá. Oblečení pro volný čas však už trikolóru nectí a dominantní barvou je šedobéžová

"Pokaždé jsou některé věci, které pověsím do skříně, a naopak jiné, které budu rád nosit," zhodnotil kolekci plážový volejbalista Michal Palinek. Kašpárková chce s posuzováním počkat: "Zeptejte se mě tak za týden, až to doma všechno vybalím a projdu se v tom," odpověděla na dotaz ohledně pocitů z olympijského vybavení.

Mezi hlavní postavy olympijského dne patří atletická mistryně světa Ludmila Formanová. Společně s trenérkou Kratochvílovou a další běžkyní Benešovou usedla jako první za stolky připravené k autogramiádě a nechyběla ani na přehlídce sportovní výstroje v pasáži Černá růže a čeká ji i závěrečný večírek. "Doufám, že další takový den mě už do olympiády nepotká," přiznala, do podepisování se však pustila s chutí.

"Takovéto akce mi berou více sil než trénink, běhání po Praze totiž není spojené s kvalitní rehabilitací, jakou máme v Čáslavi," přiznala Formanová. Mezi společenské povinnosti se jí alespoň podařilo vměstnat návštěvu lékaře v motolské nemocnici. "Když už jsme v Praze, tak toho musíme využít," řekla čáslavská běžkyně, která v jedenáct Formanová podepisovala poslední fotografii, a pak spěchala do Motola.

Ovšem nejen společenské akce a přehlídky přináší dnešní den. V Ostravě zasedal výkonný výbor fotbalového svazu, který rozhodl nepřerušovat kvůli OH ligové soutěže. Z pražského ruzyňského letiště zase vyrazili první dva sportovci na cestu do olympijského Sydney. Obhájkyně zlata z Atlanty kajakářka Štěpánka Hilgertová se společně s téměř neznámým přemožitelem dvojnásobného medailisty Lukáše Pollerta Tomášem Indruchem vydala s velkým předstihem poznávat olympijský kanál pro vodní slalom.

V okamžiku, kdy ve 20 hodin vypukne společenský večer na Žofíně, už budou oba sportovci v letadle mířícím přes půlku zeměkoule do Austrálie.

Trojskokanka Šárka Kašpárková předvádí oblečení pro olympioniky v pasáži Černá růže v Praze

Bývalá olympijská vítězka v hodu oštěpem Dana Zátopková přeje hodně štěstí na olympiádě v Sydney překážkáři Mužíkovi

Manekýna předvádí telákovou soupravu pro olympioniky

Tančící manekýn předvádí, v čem se chystají čeští sportovci do Sydney

Promenáda v úboru, v němž budou soutěžit ženy

Manekýn berjekuje v oblečení, v němž budou olympionici v Austrílii trávit volný čas

Manekýna tančí v úboru, v němž budou české olympioničky bojovat o olympijské vavříny

Atmosféru Austrálie, jejíž původní obyvatele připomínal tančící šaman, zažili návštěvníci předvádění olympijského oblečení v Praze

Olympionici, kteří se zúčastnili předvádění oblečení pro hry v Sydney 2000, pózují fotografům

Palinek, reprezentant v plážovém volejbale, zdraví diváky na prezentaci oblečení pro olympioniky v Praze

Dana Zátopková (vpravo) hovoří s běžkyní Ludmilou Formanovou během prezentace oblečení pro olympioniky v Praze

Autor:


Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze