Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympionička Horáčková rozdává dárky a vzpomíná na vážky

Barbora Horáčková v kvalifikaci lukostřelby. | foto: Reuters

20 2008
Ještě je ospalá, časový posun s ní trochu zamával. V hlavě má ale spoustu zážitků a z kufrů vybaluje dárky pro své blízké. Plzeňská lukostřelkyně Barbora Horáčková se v úterý vrátila z olympijského Pekingu.

I když se do 64členného startovního pole kvalifikovala jako úplně poslední, nakonec vybojovala 34. místo.

"Beru to jako úspěch. I přes velkou nervozitu jsem nastřílela svůj nejlepší osobní výkon a splnila si cíl nebýt na chvostu," říká Horáčková.

Životní úspěch, start na olympijských hrách, jí budou už navždy připomínat drobnosti, které si v Číně koupila.

A dárky samozřejmě dostaly i dcery Johana a Maruška. "Oběma jsem dovezla kloboučky a plyšové maskoty her, pandu a rybičku," usmívá se zaměstnankyně Krajského úřadu v Plzni.

Nejhezčí místo? Skanzen

To hlavní, co si Barbora Horáčková z čínské olympiády přivezla, jsou ale zážitky. "Je jich moc, ani nevím, který je ten největší. Obrovskou zkušeností byl samotný závod, zážitky přinesly i návštěvy místních památek," vypravuje.

Jako nejhezčí místo, které v Pekingu navštívila, překvapivě nejmenuje Velkou čínskou zeď nebo Náměstí Nebeského klidu, tedy nejvyhledávanější turistická místa. "Strašně se mi líbilo ve skanzenu místní architektury z různých období a oblastí.

V parku bylo hodně zeleně, která mi obecně v olympijské vesnici a na sportovištích chyběla. Zeleň tam sice byla, ale taková ta narychlo naaranžovaná. Když jsem pak při závodě viděla nad střelnicí hejno vážek, neskutečně mě to uklidnilo a pozitivně nabilo."

Horáčková si teď konečně užije dovolené. "V práci jsem na hry dostala volno, můžu si vzít dovolenou. Pojedeme do jižních Čech na kola," upřesňuje. "Dovolenou jsme plánovali sice dřív, ale ráda jsem ji odsunula. Teď si to užijeme." Luk ale Horáčková na dlouho neodloží.

Za týden ji čeká liga, v září pak republikový šampionát. A na olympioničku se budou chtít všechny soupeřky vytáhnout.

Autor:


Nejčtenější

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

Najdete na iDNES.czmobilní verze