Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Omlouvám se za své chování, vzkazuje Janda

15 2006
Antibes - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Obědval na terase s výhledem na moře a vyhříval se pod teplými slunečními paprsky. Jakub Janda hledá u kasina ve francouzském Antibes ztracenou pohodu. "Dal jsem si spaghetti carbonara a večer salát s mozzarellou. Žádné mořské potvory, ani maso. Já tomu krvavému tady moc nevěřím," vyprávěl vyrovnaně.

Žádná nervozita, podrážděnost, rezignace.

Už jste strávil nedělní porážku?
Jsem v pohodě. Hned po závodě pracovaly emoce, omlouvám se všem za své reakce. Vím, že chyba byla ve mně, moc jsem chtěl, a pokazil to.

Trenér Bajc řekl, že jste opakoval starou chybu: příliš soustředění na délku skoku, místo na přesný odraz.
Byl jsem přemotivovaný, nervozita pracovala. Je to olympiáda a víte, co všechno, většinou negativního, se poslední týdny kolem nás skokanů dělo. Je to jenom sport, beru to, jak to přijde. Někdo má štěstí, někdo smůlu a někdo to podělá.

Vyříkali jste si s trenérem i zákulisní věci? Prohlásil, že cítí, že mu nevěříte tak, jako dřív.
Já mu nevěřím na sto procent. To je pravda. Věřím mu na dvě stě! Prohodili jsme spolu jen pár slov, on lyžoval a přijede večer. Všechno teď půjde stranou, bavíme se o skocích.

Jak jste teď dva dny odpočíval?
No, moc volna tam nebylo. Cesta nám zabrala dost času, jen oběd ve Francii dvě a půl hodiny. A večer jsme hned šli do posilovny. Pak dopoledne dynamika, oběd a odpoledne na kolečkových bruslích po kolonádě. Venku patnáct stupňů, až k večeru se zatáhlo. Ale stihnul jsem aspoň v televizi taky další sporty, moc jsem fandil Ondrovi Bankovi.

Už ve čtvrtek budete zase skákat. Těšíte se na velký můstek, který vám sedí víc?
Těším, těším. Uvidíme, jak to půjde. Já vím, zase to moje "Uvidíme". Budu se na tréninku volně vozit, hledat si stopu a timing. Budu se snažit, musím, ale nervy určitě zase nějak zapracují.

Udělal jsem chybu, přiznal Janda i Bajc

Ztěžka doznívá zklamání skokanů i fanoušků po přehnaném očekávání, které srazilo 13. místo Jakuba Jandy, lídra Světového poháru a vítěze prestižního Turné, na středním můstku.

Těsně před odjezdem na třídenní relaxační kúru ke středomořskému pobřeží trenér Vasja Bajc navíc prohlásil: "Nejsme si tak blízko jako dřív. Je mezi námi jiný vztah."
 
Stupňuje se krize? Nebo přiznáním chyb startuje očistný proces? "Já Vasjovi věřím. Ne na sto procent, ale na dvě stě," řekl včera Jakub Janda.
 
Byla to reakce na Bajcova slova, že mu Janda už tolik nevěří. "Prohodili jsme spolu jen pár slov. Všechno jde stranou, jsme na olympiádě. Chyba byla ve mně."
 
Také Bajc uznal pomýlení s výhrůžkou, že do Turína nepojede: "Jsem taky jen člověk. Dělám chyby."

Jandovým kvalitám však věří: "Já si myslím, že není z formy. Na velkém můstku může mít klidně medaili. Zkusím udělat vše, abych ho zklidnil."
 
Janda vzkazuje fanouškům: "Doufám, že se mi do pátku podaří získat zpátky náladu z přelomu roku a že se vrátí vám dobře známý Jandys!"Najdete na iDNES.czmobilní verze