Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Přes držku jsme si ještě nedali, napsali kajakáři čtenářům

MEDAILE. Čeští rychlostní kajakáři Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba se radují z olympijského bronzu, které vybojovali ve finálové jízdě. (9. srpna 2012) | foto:  Dan Materna, MAFRA

10 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Jaká je taktická příprava kajakářů, co říkají na státní podporu sportu, kdo je nejsilnější, kdo zadaný... Čtenáři iDNES.cz den po bronzovém závodě podrobili křížovému výslechu posádku olympijského čtyřkajaku. Vodáci odpovídali z olympijské vesnice u kanálu Dorney a užívali si především gratulace, které se nesly celým rozhovorem.

Dopoledne po vysilujícím závodě a dlouhých oslavách kajakáři odpočívali, ale před obědem se sešli u počítače. Svolal je nejstarší z nich, kajakář Jan Štěrba, ale pak předal klávesnici Danielu Havlovi.

"Dan odpovídal, a když si nebyl něčím jistý, tak to s námi konzultoval," řekl Štěrba.

Při oslavách vodáci stihli sledovat soutěž oštěpařek. "Báru jsme sledovali a fandili jsme jí přímo v Českém domě, kam Bára po závodě dorazila a mohli jsme jí tak i pogratulovat," napsali.

Dva dotazy mířily na atmosféru ve čtyřčlenném kolektivu. "Naštěstí jsme všichni dobrá parta. Ponorky občas míváme, ale není to nic, že bychom se hádali. Srandičky si dokážeme ze sebe udělat všichni a všichni je dokážeme přijmout," napsali a na přímý dotaz "Už jste si někdy dali přes držku?" odpověděli: "To ještě rozhodně ne :-)"

On-line rozhovor s českými kajakáři

"Abych se přiznal, tak jsem čekal, že to bude horší," řekl po hodinovém odpovídání Jan Štěrba. V diskusích pod články si o sobě četl nepěkné věci, a tak měl obavy, že se přenesou i do on-line debaty. "Kromě jedné otázky, kterou jsem raději přeskočil, to bylo příjemné. Lidé nám hodně gratulovali," oddechl si zadák, který před startem na OH prošel nepříjemnou dopingovou aférou.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze