Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Potkáme se v hipsterském bistru, vzkázal Dostál v on-line rozhovoru

17 2016
Jako jediný z české výpravy na olympijských hrách se může pochlubit stříbrnou medailí. Kajakář Josef Dostál ji vybojoval po skvělém výkonu v kilometrovém závodě. Místy až nechutná dřina se vyplatila. Den po závodě odpovídal čtenářů iDNES.cz přímo z Ria de Janeiro v on-line rozhovoru.

Má řev jako lev. Pronikavý hlas, mohutná postava, zarostlá tvář jej charakterizují. Ale „Pepi“ Dostál je především dobrák. Stříbrný příběh třiadvacetiletého reprezentanta v úterý zaujal.

Na trati 1000 metrů se vydal ze všech sil, pořádně nemohl vystoupit z lodi. V cíli plival krev. Tak náročný souboj o medaile byl. Zdálo se, že by český kajakář mohl zvítězit, avšak Španěl Marcus Walz dojel o chvilku dřív.

On-line rozhovor s Josefem Dostálem

Jenže Dostálovu radost to těžko mohlo zakrýt. Později už na druhém nejvyšším stupínku sledoval s medailí na krku, jak stoupá stožárem nahoru česká vlajka.

Fotogalerie

Při oslavě v Českém domě si dopřál pivo a jako překvapení si přes nahrané video mohl zazpívat s maminkou Evou Emingerovou, bývalou volejbalistkou a dnes známou jazzovou zpěvačkou, která spolu s Dostálovými sestrami (obě sportovkyně i zpěvačky) fandila na dálku.

Dostál prokázal, že leccos podědil...

Uživil by se i jako umělec? Jak oslavy stříbra pokračovaly? Jak mu brazilský úspěch změní život? Jak se nachystá na obhajobu bronzu ze čtyřkajaku?

Zeptejte se na všechno, co vás zajímá. Dostál odpoví od 20 hodin středoevropského letního času. Otázky můžete pokládat ZDE.

Podívejte se, jak Dostál zpíval v Českém domě v Riu

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze