Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Raduji se i z maličkostí, říká olympijský vlajkonoš Koukal

Petr Koukal | foto: Michal Šula, MF DNES

19 2012
Na své olympijské cestě byl přibrzděn rakovinou, teď už ale badmintonista Petr Koukal varuje: "Soupeři se mnou musejí počítat." Za pár dní ponese vlajku při zahájení her v Londýně, pak rozehraje svůj druhý turnaj pod pěti kruhy. Ale v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz prozradil i další plány: "Do Ria s medailovými ambicemi!"

Pětinásobný mistr republiky prožil dva náročné roky. Máš rakovinu varlat, oznámili mu v létě 2010 onkologové. A jemu se zhroutil svět. "Neřešíte sport, jen to, jak dlouho budete ještě žít," vzpomínal Koukal.

On však bojoval. Priority se mu změnily. "Rozhodně. Člověk se začne dívat na svět jinýma očima. Váží si maličkostí a nedělá si hlavu z věcí, ze kterých nemusí," napsal čtenářům český badmintonista.

Nejdřív porazil nemoc, pak tolik soupeřů, aby si zajistil místenku v Londýně, a den po slavnostním zahájení olympiády bude šestadvacetiletý borec stát na kurtech s touhou zvítězit znovu.

Petr Koukal odpovídal on-line

Ale nejdřív hrdě ponese českou vlajku na slavnostním zahájení. "Vlajka bude obrovský zážitek, který asi nic nepřebije," uvědomuje si. Kritické reakce na českou kolekci oblečení, které doplňují holínky, v potaz nebral. "O vidláctví se zde vůbec nejedná. Jde o originální a zajímavou kombinaci. A holínky jsou pohodlné," dodal Petr Koukal.

Minimem, na které by chtěl na badmintonových kurtech dosáhnout, je čtvrtfinále. "To je můj sen," plánoval. "Na druhou stranu od čtvrtfinále jsou už medaile na dosah ruky. Kdybych ji odtamtud přivezl, to už by ten můj příběh byl opravdu hodně americký."

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze