Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Výstřel nesmí překvapit, radila Emmons z Londýna čtenářům, jak na to

Kateřina Emmons po finálové střelbě na 10 metrů ze vzduchové pušky, kde skončila na čtvrtém místě. (28. července 2012) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

29 2012
Londýn (Od zpravodajky iDNES.cz) - O bod a kousek zůstala za svou čtvrtou olympijskou medailí, ale to střelkyni Kateřině Emmons náladu vůbec nezkazilo. V olympijské vesnici nadšeně odpovídala čtenářům iDNES.cz a mimo jiné v on-line rozhovoru třeba prozradila, na co myslí, než zmáčkne spoušť své zbraně.

Na rozhovor se čtenáři přišla čtvrtá žena sobotního klání ve střelbě ze vzduchové pušky usměvavá a nadšená. Že nedosáhla na stupně vítězů jako v Aténách a Pekingu ji vůbec netrápilo.

"Zklamaná nejsem, dneska už mám velkou radost," tvrdila a fanouškům vysvětlovala, jak se jí v životě změnily hodnoty.

"Teď je pro mě nejtěžší všechno skloubit a chovat se pořád jako profesionál, i když jsem především maminka. To byl vždycky můj největší sen, stát se maminkou, mít rodinu. Pak je těžké řadit sport jako prioritu," dodala matka tříleté Julie.

On-line rozhovor s Kateřinou Emmons

Odpovědi české střelkyně najdete zde

Za otázky neustále děkovala. "To je hezký, děkuju," zopakovala několikrát. A u počítače by vydržela i déle, jenže musela brzy běžet na trénink svého manžela, také sportovního střelce, Matthew Emmonse.

Stihla však aspoň prozradit, jak se uklidňuje před důležitým výstřelem. "Ve finále jsem si celou dobu opakovala: čistá práce, čistá práce, čistá práce." Nebo jaký má rituál před závody. "Pravá bota se nazouvá jako první."

A ještě přidala jednu střeleckou radu. Možná tu, která jí zajistila tolik úspěchů a slávy. "Výstřel nesmí překvapit!"

Najdete na iDNES.czmobilní verze