Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Muži mě na rukou nenosí, psala Sýkorová čtenářům. A loket si neolízla

"Dobrý den, dokážete si olíznout loket?" zněla otázka jednoho ze čtenářů. Adéla Sýkorová názorně předvedla, že to nedokáže... | foto: Jaroslav Beránek, iDNES.cz

5 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Přijímala gratulace, snažila se olíznout loket a popisovala život střelce-studenta. Adéla Sýkorová, zatím nejpřekvapivější česká medailistka na olympiádě v Londýně, odpovídala den po svém životním závodě na dotazy čtenářů iDNES.cz.

Sýkorová v Londýně svým bronzem ve střelbě ze sportovní malorážky na 3x20 ran navázala na Kateřinu Emmons. Ta si v Pekingu z této disciplíny odnesla stříbro.

"Snažila jsem se nemyslet na to, že bych mohla tu medaili získat, spíš jsem si říkala, že žádnou nechci. A to mě uklidňovalo," prozradila v on-line rozhovoru, jak prožívala svůj velký závod.

On-line rozhovor s Adélou Sýkorovou

Rodačka ze Zlína si do svých 25 let mnoho úspěchů nepřipsala. Byla "pouze" dvakrát třetí ve Světovém poháru. Na olympiádě v Pekingu byla devatenáctá, v prvním londýnském závodě skončila jedenatřicátá.

Po bronzovém úspěchu tak zažívá pořádný šok. Najednou se ocitla ve středu zájmu, na což nebyla zvyklá. "Mediální boom si užívám, je to super," tvrdí.

Olízne si Adéla Sýkorová loket, nebo ne?

Jako celebrita si ale zatím nepřipadá. Například zájmu mužů si nevšimla. "Že by mě chtěli nosit na rukou, to snad ne....," říká a raději myslí na svého partnera ze střelnice Martina Strnada.

Kromě případných nápadníku také v době, kdy v Londýně odpovídala čtenářům iDNES.cz, zklamala jednoho z fanoušků. Ten chtěl vědět, zda si střelkyně dokáže olíznout vlastní loket. Sýkorová se úkol pokusila splnit, ale přes viditelnou snahu neuspěla.

Najdete na iDNES.czmobilní verze