Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Knapkové chyběly stupně vítězů. Závidím lyžařům, napsala čtenářům

5 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Mám sedavé zaměstnání, vzkázala skifařka Mirka Knapková čtenáři, který se ptal, jestli je veslování opravdu tak náročný sport, když se při něm pořád sedí. Se zlatou olympijskou medailí na krku skoro hodinu odpovídala v on-line rozhovoru čtenářům iDNES.cz.

Den po svém životním závodě podstoupila Mirka Knapková hotový křížový výslech. Čtenáře zajímaly její chutě, zájmy i plány do budoucna.

Veslařka mimo jiné prozradila, že už před čtvrtfinále pomýšlela na odstoupení ze závodu kvůli problémům s mezižeberním svalem. Teď ji čeká měsíční zdravotní přestávka, kterou využije k tomu, aby olympijské zlato pořádně oslavila. "Uspořádám nějakou velkou megaparty," řekla.

"Není vám líto, že nemáte hezké stupně vítězů, že vám medaile dávají tam na tom malém molu. A ještě jste naboso," ptala se čtenářka Apolena. Knapková jí dala za pravdu: "To mi je právě líto. Závidím lyžařům, že mají na olympiádě flower ceremony, a pak normální vyhlášení."

On-line rozhovor s Miroslavou Knapkovou

Na dotaz, kam si uloží olympijskou medaili, odpověděla: "Zatím ji mám na krku a pak se uvidí."

S medailí na krku, jen založenou pod tričkem, cestovala od veslařského kanálu až do Českého domu, kde on-line rozhovor probíhal. "Cestou mě někdo zastavil, jestli jsem sportovkyně a jak jsem dopadla. Když jsem mu ukázala zlatou medaili, tak byli úplně v šoku," smála se jedenatřicetiletá šampionka.

Skifařka Knapková oslavuje vítězství

Najdete na iDNES.czmobilní verze