Ondřej Synek se úspěšně vyhnul skifařskému masakru

Ondřej Synek veslování - Skifař Ondřej Synek v rozjížďce olympijského závodu. | foto:  Dan Materna, MAFRA

12 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - S naprostým přehledem si včera poradil se svojí čtvrtfinálovou rozjížďkou český skifař Ondřej Synek. Od poloviny trati suverénně vedl, a zajistil si tak pro středeční semifinále výhodnější nalosování.

Pouze pár desítek metrů po startu se dokázali soupeři držet tempa, které nasadil Ondřej Synek. Na pěti stech metrech jel s ním v závěsu už pouze Belgičan Maeyens se ztrátou tří desetin sekundy.

Na polovině trati byl Synkův náskok téměř sekundu, v cíli byl dřív o tři. "Hlídal jsem si, abych vyhrál," popsal taktiku Synek, který byl spokojený s podmínkami závodu.

"Jelo se mi dobře, protože bylo o deset stupňů méně než o den dřív," hlásil. "Byla i nižší vlhkost, vzduch se po dešti vyčistil. Dá se říci, že podmínky byly ideální a vyhovovaly mi."

Ideálních podmínek využil k ušetření sil pro další boje na olympijském kanále. "Jel jsem v normálním tempu. Akorát jsem nedával žádné nástupy a nejel jsem finiš. V tom byla ještě určitě rezerva," ví český reprezentant.

Synkovi pomohla k optimálnímu výkonu i zdánlivá maličkost. Ostříhání mozolů na dlaních. "Neklouzalo mi to tolik jako minule," přiznal.

"Mozoly se drolí a pak se vytvoří v dlani s potem takové mejdlíčko, po kterém veslo klouže. Mám na to speciální nůžky a teď mám krásné ručičky," smál se.

Skifař připustil, že situaci trochu podcenil. "Myslel jsem, že to bude v pohodě, vůbec jsem mozoly neřešil. Při tréninku jsem zastavil, opláchl ruce a jel dál. To při závodě nejde."

Výhra ve čtvrtfinále vykouzlila na skifařově tváři absolutní pohodu. Pro středeční semifinále si zajistil zřejmě snadnější soupeře.

"S trenérem jsme si spočítali, že jako vítěz bych měl mít lehčí semifinále. Být druhý nebo třetí, šel bych do jízdy, kde bychom byli čtyři silní, a to by mohl být masakr. Proto jsem chtěl každopádně vyhrát."

Semifinálovou jízdu pojede Ondřej Synek ve středu 13. srpna v 10.00 hodin středoevropského času.

Autor:


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Nedostatek her? Nebyl citron k čaji, říká basketbalistka Mokrošová

Česko - Španělsko: Martinezová (vlevo) a Mokrošová

Až se na soupisce ZVVZ USK Praha objeví jméno Markéta Bednářová, možná budou někteří fanoušci...

Peking? Pro Michalíka olympiáda na efekt

Michal Michalík

Je dva dny doma, pocity ale ještě vstřebává. Nejsou ani dobré, ani špatné. Jsou smíšené. Když se...

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...Najdete na iDNES.cz