Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

´Orel´ Eddie Edwards má následovníka

17 2002
Londýn - Na zimních olympijských hrách se po čtrnácti letech znovu objeví britský skokan na lyžích. Na slavné vystoupení Eddieho 'Orla' Edwardse v Calgary naváže v únoru v Salt Lake City dvacetiletý Glynn Pedersen, rodák z kanadského Thunder Bay. V juniorském věku Pedersen reprezentoval Kanadu. Ale poté, co předloni změnil občanství, nesměl podle pravidel Mezinárodní lyžařské federace rok závodit. Na olympijském můstku K120 v Salt Lake City už dokázal Pedersen skočit 113,5 metru a na devadesátce dosáhl výkonu 85 metrů.

Generální sekretář Britského olympijského výboru Simon Clegg proto věří, že na rozdíl od Edwardse bude Pedersen nejen nejlepší v domácí konkurenci, ale dokáže soupeřit i na mezinárodním poli. "Glynn je mladý sportovec, který se stále zlepšuje a letos už překonal britský rekord. Chce přivést britské skoky na lyžích na jinou úroveň," uvedla sportovní ředitelka britské lyžařské a snowboardové federace Fiona McNeillyová.

Eddie Edwards se stal jedním ze symbolů her v Calgary, přestože na obou můstcích skončil poslední, daleko za výkony svých soupeřů. Některé skoky brýlatého 'šoumena' byly tak krátké, že Edwardsovi hrozil ošklivý pád a zranění.

Britský skokan "Orel" Eddie Edwards byl na můstku beznadějně poslední, zájem médií o jeho osobu byl však obrovský.

Autor:


Další z rubriky

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...Najdete na iDNES.cz