Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Organizátoři OH chybovali při prodeji lístků, fanoušci možná zajásají

Předseda organizačního výboru Sebastian Coe s pochodní pro olympijské hry v Londýně 2012 | foto: Profimedia.cz

4 2012
Koupit si vstupenku na synchronizované plavání a místo toho sledovat finále stovky v běhu mužů. I tohle se může poštěstit fanouškovi, který byl "poškozen" chybou organizátorů letní olympiády v Londýně.

Ti prodali na soutěže v synchronizovaném plavání zhruba o 10.000 vstupenek víc, než je k dispozici míst. Jako kompenzaci teď nabízejí lístky na atraktivnější sporty.

Pořadatelé uvedli, že k chybě došlo při zadávání vstupních údajů, a prodalo se tak dvakrát tolik lístků. Majitelé přebytečných vstupenek budou mít šanci získat lístky na jiné závody, o které se ucházeli, ale neuspěli.

Podle mluvčího her je k dispozici zhruba 200 lístků na finále stovky, která je tradičně považována za jeden z největších taháků her.

Organizátorům usnadňuje jednání s poškozenými fakt, že v druhé vlně si vstupenky na synchronizované plavání neobjednávali převážně fanoušci tohoto sportu, ale spíše lidé, kteří se toužili dostat na jakoukoli soutěž na OH. To potvrzují i některé ohlasy na internetu.

"Právě jsem si vyměnila lístky na synchronizované plavání za finále mužské a ženské polohovky a kraulu. Sorry synchro, ale hurá!" napsala na Twitteru jedna majitelka špatně prodaných vstupenek.

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze