Osmý střelec ještě není znám

10 2000
P r a h a - Český střelecký svaz rozhodl o sedmičce reprezentantů, kteří budou hájit barvy České republiky na olympijských hrách v Sydney. Zářijového vrcholu letošní sportovní sezony se zúčastní Martin Tenk v disciplínách libovolná a vzduchová pistole, ve střelbě na trap budou startovat David Kostelecký a Jiří Gach, jehož čeká i soutěž ve dvojitém trapu. Do olympijských soutěží zasáhnou i skeetaři Bronislav Bechyňský a Petr Málek, ve střelbě na běžící terč Miroslav Januš a v puškových disciplínách Radim Novák.
Na žádost reprezentačního trenéra puškařů Petra Kůrky bylo odloženo rozhodnutí o obsazení zbývajícího volného místa, na které si dělají nárok Václav Bečvář a Milan Bakeš. Oba se o účast na olympiádě střetnou na olympijské střelnici v Atlantě, kde se
od 15. do 23. července koná finále Světového poháru v puškových a pistolových disciplínách.

"O nominaci Radima Nováka nebylo na základě jeho dosavadních výsledků pochyb. Bečvář s Bakešem během sezóny nepřesvědčili natolik, abychom jednomu z nich dali přednost," vysvětlil Kůrka s tím, že v Atlantě si vystřílí olympiádu ten, kdo dosáhne v
jakékoliv disciplíně nejlepšího umístění. "Spravedlivější řešení jsem nenašel. Závod bude nejblíž olympiádě a ukáže se, kdo má lepší formu," je přesvědčen Kůrka.

Na olympiádu jede poloviční počet střelců než před čtyřmi lety do Atlanty, představitelé svazu i přesto pomýšlejí minimálně na jednu medaili. "Menší výprava neznamená, že máme jiné šance než v minulosti. V nominaci jsou všichni, kteří jsou schopni uspět v mezinárodní konkurenci," tvrdí sportovní ředitel svazu Vladislav Šaňák.
Autor:

Nejčtenější

Jágr bude tváří hokejového turnaje ZOH 2022 v Pekingu, prozradil Tvrdík

Jaromír Jágr během tréninku s dětmi na třineckém ledě

Jaromír Jágr bude tváří hokejového turnaje zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022. Bude...

Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Najdete na iDNES.cz