Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Ospalý by si na OH v Praze nevsadil

18 2003
Brno - Jak dopadne závod triatlonistů na olympijských hrách v Aténách? "1. Ospalý, 2. Raňa, 3. Robertson, 4. Whitfield, 5. Krňávek," řekl pohotově, ale nevyznělo to nafoukaně. Filip Ospalý z brněnské redakce hodinu a půl odpovídal čtenářům iDNES. Jeho snem je vyhrát velký závod, jednou si zkusit ironmana.

Odpovědi Filipa Ospalého ZDE

To si až tak věříte? "Největším soupeřem jsem si já sám. Pokud při závodě porazím sám sebe, porazím pak každého. Až budeme stát v Aténách na startu, nebude nikoho zajímat, kdo z nás v minulosti co dokázal. Z padesáti závodníků na startu může reálně vyhrát třicet borců. Věřím, že jsem mezi nimi," říká sedmadvacetiletý závodník,který na on-line přišel z plaveckého tréninku a po něm si ho zopakoval.

Byl by rád, kdyby kamarád Martin Krňávek skončil hned za ním. Naopak příliš nevěří Janu Řehulovi. "Po letošní sezoně bohužel ne, ale vím, že se nyní připravuje v Austrálii se svým trenérem, který ho přivedl k bronzu v Sydney, takže může překvapit," konstatoval sedmadvacetiletý český reprezentant.

V Aténách se byl v říjnu podívat jako turista. Trať je oproti jiným sportovištím připravená a mohla by mu vyhovovat. "Plave se na rovině v moři a v srpnu fouká vítr pouze patnáctého šestnáctého. Kolo proběhne na pěti okruzích na kraji města s dvěma kopci, které určitě při čtyřicetistupňovém vedru dají zabrat. Běh se pak odehraje na promenádě podél moře. Jinak jsou celé Atény jedno velké staveniště a nezbývá než doufat, že Řekové vše stihnou v termínu a v kvalitě."

Kandidaturu Prahy na olympijské hry, o které se uvažuje, nepovažuje za reálnou. "Nic není nemožné, ale nevsadil bych si na to," přiznává.

Třebaže je vicemistrem Evropy z Karlových Varů, sezonu nepovažuje za vydařenou. S tréninkovými objemy je to lepší - naplaváno přibližně 1100, na kole 6500 a naběháno 2700 kilometrů. Připravuje se pět hodin, pět dní v týdnu. "Předolympijskou přípravu jsem zahájil 1. listopadu, olympiádu už mám v hlavě. Nemyslím na ni sice každý den, ale když při tréninku nechci nebo nemůžu, tak si na ni vzpomenu a hned to jde samo. Je to dobrý motivační stimul."

Ospalý by si rád jednou zkusil prestižní závod Ironman. "Rád bych to zkusil někdy po olympiádě, ale přesnou představu kdy to bude, to ještě nemám." Bude Vodehnal nejlepším Čechem na Havaji? "Pokud vím, tak tam ještě nestartoval a ještě nikdo na Havaji neuspěl při svém prvním startu. Ještě chvíli si bude muset počkat, než se mu tohle přání splní. Myslím, že by to tak mohlo být."

Vicemistr Evropy v triatlonu Filip Ospalý odpovídá z brněnské redakce čtenářům iDNES.

Autor:


Advantage Consulting, s.r.o.
KREATIVNÍ KONSTRUKTÉR

Advantage Consulting, s.r.o.
Liberecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze