Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

S alkoholem a bez řidičáku. Frajeřina může oštěpaře připravit o Londýn

DOLETÍ DO LONDÝNA? Jarrod Bannister možná kvůli řízení v opilosti přijde o start na olympijských hrách. | foto: Reuters

22 2012
Za volant neregistrovaného auta usedl bez řidičského průkazu. A ne zcela střízlivý. Svědomí však zpytuje pozdě, sedmadvacetiletého australského oštěpaře Jarroda Bannistera možná klukovská frajeřina připraví o start na olympijských hrách v Londýně.

Australský olympijský výbor má tvrdá pravidla: Jakákoli účast na akci, která by poškozovala jeho pověst, nebo trest za prohřešky zapříčiněné alkoholem znamenají vyřazení z olympijského týmu.

Zdá se vám to jako fráze?

Před Pekingem 2008 si to mysleli také plavec Nick D´Arcy a biker Chris Jognewaard. D´Arcy musel oželet start pod pěti kruhy kvůli rvačce s týmovým kolegou a cyklista dostal trest za incident v opilosti, při němž zranil kolegu.

Rozloučí se také Bannister s Londýnem?

Jako sedmý oštěpař z loňského mistrovství světa v Tegu, kde soupeřil také s českými oštěpaři, má místo v olympijském týmu jisté. Ale letenku do Londýna ne. 

Pět přestupků, které projednává Městský soud v Brisbane, je velkou přítěží. Byť měl prý v krvi pouze nízkou hladinu alkoholu, trest za řízení v opilosti, bez řidičáku a na neregistrovaném a nepojištěném autě může být opravdu tvrdý.

Přísné funkcionáře může obměkčit upřímností. Šestý oštěpař z olympijských her v Pekingu 2008 jim totiž svůj průšvih ohlásil sám.

"Udělal správnou věc, že nás otevřeně informoval a byl upřímný," uznal také Mike Tancred, mluvčí Australského olympijského výboru. Jeho zástupci udělají definitivní rozhodnutí po poradě s představiteli atletického svazu. Pak se i čeští oštěpaři dozví, zda nebudou mít v Londýně o jednoho soupeře méně.

Autor:
Rolls Royce 6,6 V12 DAWN
Rolls Royce 6,6 V12 DAWN

r.v. 2016, naj. 1 200 km, benzín
11 490 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze