Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Nechápu to, přiznala poražená oštěpařka Abakumovová. Chce se jí utéct

VELKÉ ZKLAMÁNÍ. Finále hodu oštěpem se Marii Abakumovové nepovedlo, skončila až desátá. | foto: AP

11 2012
Takhle se na olympijských hrách nebojuje. Ač byla spolufavoritkou, do boje o zlato ve čtvrtek by potřebovala přidat dalších deset metrů. Věděli to její soupeřky, fanoušci. A věděla to i ona sama. Ruská oštěpařka Maria Abakumovová, žena, která mohla jen přihlížet spanilé jízdě Barbory Špotákové.

Abakumovová prý připravila Rusům jedno z největších zklamání londýnské olympiády. Tak vyhodnotila desáté místo mistryně světa a obhájkyně stříbrné medaile agentura ITAR-TASS.

Samotná vrhačka nebyla schopná vysvětlit, proč při úspěšné obhajobě své přemožitelky z Pekingu Barbory Špotákové nehrála ani druhé housle. Výkonem 59,94 metru, kterým téměř o sedm metrů zaostala za svým letošním maximem, nepostoupila ani do užšího finále a skončila desátá.

"Nechápu, co se stalo. Testy ukazovaly, že je všechno v pořádku, že jsem na závod připravená," řekla plačící Ruska novinářům. "Chce se mi teď všeho nechat a zmizet někam daleko. Prohrávat tak jako dnes nechci a nebudu," zlobila se.

Konstatovala, že prostě neměla svůj den. "Nevím proč, ale v sektoru jsem necítila žádné emoce, žádný stres, náladu. Postrádala jsem v krvi adrenalin," řekla Abakumovová.

"Řeknete, že to beze mě bylo nezajímavé? I Špotáková se nudila, protože věděla, že tam nemá žádnou soupeřku," dodala.

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze