Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Osud neproklínám, i když nás trápí zranění, tvrdí slovenský snajpr Hossa

Marián Hossa v době, kdy hrál za Detroit Red Wings | foto: Reuters

16 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Má být jedním ze stěžejních hráčů, kteří na olympiádě dovedou Slovensko k úspěchu. Hokejový útočník Marián Hossa, vyhlášený snajpr z NHL, však poslední týden bojuje hlavně sám se sebou. Od protihráče Colby Armstronga totiž dostal ránu do brady a utrpěl lehčí otřes mozku.

"Byl jsem otřesený, ten večer to nebyl moc příjemný pocit. Ale vyspal jsem z toho a bylo mi o dost líp. Můj stav se každým dnem zlepšuje," utěšuje Hossa slovenské fanoušky.

Ty totiž trápí další zranění. V úvodním zápase proti Česku totiž s největší pravděpodobností nenastoupí útočníci Marián Gáborík a Miroslav Šatan. Pohroma pro Slováky: proti Česku bez Gáboríka a Šatana. Nejistý je i Hossa

Neproklínáte osud, že zrovna před olympiádou přišla na Slovensko taková smršť zranění?
Takový je sport. Nedá se nic dělat, musíme se s tím vyrovnat. Věříme, že se dáme před prvním zápasem všichni dohromady. A když ne, tak budeme muset počkat. Zranění si člověk nevybírá.

Jaká je šance, že proti Čechům nastoupíte?
Těžko odhadovat, protože nechci nic uspěchat. Už jsem jezdil na kole a cítil jsem se fajn, nebolela mě hlava. To bylo takové první dobré znamení. Pak jsem si šel zabruslit s doktorem. Původně to mělo být na pětadvacet minut, ale nakonec jsem vydržel celý trénink.

To zní nadějně.
Ještě musím absolvovat jeden test u neurologa. Je to nařízení NHL. Každý hráč, který dostane do hlavy, jím musí projít. Když budou výsledky v pořádku, mohl bych nastoupit.

Jak důležité je pro vás nastoupit právě v zápase s Českem?
Každý hráč žije pro takový zápas. Přijít o něj by byla škoda, ale na druhou stranu zdraví je nejdůležitější. Takže když nebudu stoprocentně v pořádku, tak do něho nepůjdu.

Je pro vás motivací i fakt, že byste nastoupil proti Martinu Havlátovi, vašemu kamarádovi ze starých časů v Ottawě?
Určitě. V českém týmu mám víc kamarádů, ale Martin je jeden z největších. Včera jsme se potkali v olympijské vesnici, tak jsme trochu zažertovali. Zápasy Česka se Slovenskem jsou vždycky napjaté.

Jaké máte zprávy o Jágrovi?
Mám internet a čtu výsledky ruské KHL, podle toho vím, že pořád podává vynikající výkony. Stále je to fenomén, je radost na něj koukat.Najdete na iDNES.czmobilní verze