Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Otec favoritky obviněn ze sexuálního zneužívání

1 2002
Salt Lake City - Na zimních olympijských hrách v Salt Lake City má být jedním z trumfů americké výpravy. Bobistka Jean Racinová chce v domácím prostředí získat v ledovém korytu zlato pro svou vlast, jako první žena v historii této olympijské disciplíny. Jenomže bude čelit obrovskému tlaku, její otec je totiž obžalován ze dvou případů sexuálního zneužívání dětí a jeho proces by měl začít 12. února, tedy týden před zahájením bobových soutěžích v areálu Utah Olympic Park.

Jednapadesátiletý David William Racine ztratil právo opatrovatelství mladší sestry Jean, kterou v srpnu s její třináctiletou kamarádkou natáčel na video jen ve spodním prádle. Racinovi hrozí až dvacetileté vězení.       

"Naší rodině nastaly těžké časy. Každého hluboce zasáhla smrt mojí matky, která zemřela v květnu," vysvětlovala zámořským novinářům Jean Racinová. "Rodina mi dodává odvahu, abych v příštích třech týdnech dosáhla úspěchu a já se o to snažím. Doufám, že média budou respektovat moji snahu udržet soukromý život mých blízkých stranou," dodala.

Racinův obhájce Joseph McMillen se snaží o odložení procesu na pozdější dobu. Rovněž se pokouší dokázat, že jeho klient v inkriminované době jednal v přechodném pominutí smyslů. Podle jeho slov je Racine nešťastný, že případ ovlivňuje olympijské vystoupení jeho dcery. "Každá negativní publicita by jí mohla hodně uškodit," tuší McMillen.

Racinová figurovala už v jednom předolympijském skandálu, který zaměstnával americká média. Vzdala se své dlouholeté spolujezdkyně Jen Davidsonové, s níž získala na světových šampionátech několik medailí a v předchozích sezonách kralovala ve Světovém poháru.

Uznávaná bobistka si svojí partnerku vybírala v září během přípravy v Calgary, kde si vyzkoušela jízdu s Geou Johnsonovou a dosáhla s ní o třináct setin lepšího času než s Davidsonovou. Nakonec se rozhodla pro Johnsonovou, což odmítnutou ženu natolik rozlítilo, že podala protest k arbitrážnímu soudu. Poté jej však stáhla. Racinová s Johnsonovou vytvořily v prosinci nový rekord dráhy v Park City a potvrdily roli spolufavoritek olympijské soutěže. 

Autor:


Témata: Salt Lake City, ZOH

Další z rubriky

Rozhodčí Le Gougneová prý je obětí komplotu


Paříž Francouzská sudí Marie-Reine Le Gougneová tvrdí, že se na olympijských hrách v Salt Lake City stala...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...Najdete na iDNES.cz