Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Otteyová se na stovce nekvalifikovala

22 2000
K i n g s t o n - Nezdarem skončil návrat na atletické ovály pro čtyřicetiletou jamajskou sprinterku Merlene Otteyovou, kterou arbitrážní komise Mezinárodní atletické federace (IAAF) zbavila 3. července podezření z užívání nedovolených podpůrných prostředků. "Jamajská gazela" skončila na národním mistrovství na čtvrtém místě v běhu na 100 metrů a její případná účast na olympijských hrách v Sydney je podmíněna nominací do štafety.

Otteyová měla pozitivní test na nandrolon po loňském červencovém mítinku ve švýcarském Lucernu, nesměla rok závodit a přišla tak o mistrovství světa v Seville. V pátek v Kingstonu se však dočkala velkých ovací stojících diváků. "Věčně stříbrná" sprinterka, která bojovala o účast na svých šestých olympijských hrách, proběhla cílem po nevydařeném startu v čase 11,27 sekundy. Závod vyhrála v čase o osm setin lepším třiadvacetiletá Peta-Gaye Dowdieová, za ní se seřadily Beverley McDonaldová a Tanya Lawrenceová.

"Před dvěma týdny jsem si ani nebyla jistá, jestli tady budu startovat," prohlásila Otteyová, která ve čtvrtečním rozběhu dosáhla času 11,09 sekundy. "Jsem ale moc ráda, že jsem se mohla doma opět ukázat, přestože nejsem v dobré formě," dodala atletka.

Autor:


Další z rubriky

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...Najdete na iDNES.cz