Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Pád o deset míst bere Záhrobská jako realitu

23 2006
Sestriere - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Na olympiádě se lyžařka Šárka Záhrobská nepotkala s optimální formou. "Nejezdím v pohodě," opakuje po každém závodě. Musela to bohužel říci i po slalomu, své nejlepší disciplíně, v níž loni získala bronz na mistrovství světa. Na olympiádě padla o deset míst dolů.

"Loni jsem na mistrovství světa byla úplně v pohodě. Dařilo se mi a jezdila jsem uvolněně," zavzpomíná. A přidá smutné srovnání: "Zato tady je všechno jinak, nedaří se mi."

Před startem včerejšího slalomu o medailovém procitnutí ani neuvažovala. Chtěla se vejít do první desítky. "Kdybych ve druhém kole neudělala chybu, tak jsem se tam vešla. Ztracená půlvteřina by k tomu stačila," myslí si jednadvacetiletá slalomářka.

Ve Světovém poháru se letos dostala nejvýše na osmé místo ve slalomech ve Špindlerově Mlýně a Záhřebu. Na olympiádě skončila devatenáctá v kombinaci a sedmadvacátá v superobřím slalomu.

"Nemám tady ideální formu, ale třeba se dobře vyspím a zase mi to půjde...," přemítala před slalomem.

Snažila se chmurné dny zažehnat vším možným. Dokonce se pro slalom rozhodla vyměnit lyže. Včera jela na na úplně nových, které mají jiné podložky i tvrdost. "Seděly mi dobře, jenže chyba není v lyžích, je ve mně," uznala.

Sešup z loňského medailového obláčku o deset příček dolů až na třinácté místo tak nakonec s pokorou přijala jako realitu. "Na to, jak se cítím a jak mi to tady nejde, jsme se s tátou shodli, že třinácté místo je dobré," řekla lyžařka, která trénuje pod vedením svého otce Petra Záhrobského.

Spokojila se ziskem bodů do celkové klasifikace Světového poháru. "Na olympiádě boduje jen patnáct nejlepších, ne třicet jako na jiných závodech. Udržím si tak pozici v celkovém hodnocení."

Posledním závodem Šárky Záhrobské na olympijských sjezdovkách bude zítřejší obří slalom.

Šárka Záhrobská na trati olympijského kombinačního slalomu.Najdete na iDNES.czmobilní verze