Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Pálffy a Zedník pálí, puky krotí žena, nahrává lékař slovenské reprezentace

Žigmund Pálffy na tréninku slovenské reprezentace ve Vancouveru | foto: Profimedia.cz

12 2010
Vancouver (Od zvláštních zpravodajů iDNES.cz a MF DNES) - Bizarní scénka. Po ledě obřího stadionu Canada Hockey Place, který pojme téměř devatenáct tisíc diváků, se projíždí pouhá dvojice hráčů a střílí na branku, v níž stojí... A teď se podržte... Žena!

I tak se slovenští útočníci Žigmund Pálffy a Richard Zedník připravovali na olympijský turnaj ve Vancouveru. Nevěříte? Ale ano, je to tak. Obě hvězdy totiž dorazily do dějiště očekávaného turnaje s předstihem, a tak jim nezbylo, než vyrazit na netradiční trénink.

"Byla to docela sranda," culí se Zedník. Aby ne, když je z brankoviště hecovala Zuzana Tomčíková, gólmanka slovenské reprezentace, která bude ve Vancouveru také zápolit. Ale pozor, slavní útočníci ji šetřit nemuseli.

"Překvapila mě, byla hodně dobrá," chválil ji Zedník. "Zuzka chytala hodně kvalitně, šla i do kolen. Určitě z ní něco bude," přidal se Pálffy.

Aby z olympijské přípravy nebylo úplné fiasko, vyjeli na led poté i všichni členové realizačního týmu: generální manažer Peter Bondra, asistenti trenéra František Hossa s Ľubomírem Pokovičem vytvořili tým bílých a k Pálffymu se Zedníkem se přidal lékař Dalimir Jankovič.

"Dali jsme bago, ale pokud to mám brát vážně, bylo to dost divné," přiznal Zedník. Teď už si může oddechnout, do Vancouveru dorazila další skupina hráčů z Evropy, a tak slovenští hokejisté zažili kvalitnější přípravu. "Konečně to vypadalo jako trénink, cítil jsem se mnohem líp."Najdete na iDNES.czmobilní verze