Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce

24 2000
S y d n e y - Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec Zdeněk Šebek a koulař Roman Musil, oštěpař Josef Štiak přidal stříbro. Spastik Musil vrhem 9,67 metru vytvořil světový rekord. Šebek kraloval kategorii vozíčkářů - kvadruplegiků na dvanáct šípů, kde ve finále zvítězil nad Francouzem Olivierem Hatemem 109:97. Štiak se v kategorii vozíčkářů - paraplegiků zaskvěl svým nejlepším výkonem sezony 30,31 metru. Dál hodil jen Dán Rene Nielsen, který výkonem 32,66 metru zlepšil vlastní světový rekord. Z bronzové na čtvrtou pozici klesl po přehodnocení pondělního závodu diskařů Pavel Šibrava.

"Déšť mi nevadil, pršelo na mně i na soupeře stejně. S medailí jsem trochu počítal, ale nikdy dopředu nevíte, co předvedou soupeři. Dnes to byl můj dobrý průměr, dokážu střílet líp," řekl lukostřelec Šebek.

Za koulařem Musilem skončili druhý Evangelo Bakola z ŘEecka 7,89 metru, bronz získal Achmet Machsíd z Kuvajtu za 7,54 metru. "Do závodu nastupoval v pohodě, je to tvrdý kluk a velký bojovník. Medaili jsme čekali, ale jsem šťastný, že je zlatá," komentoval Musilův výkon trenér atletů Václav Janouch. Dodal, že jeho svěřenec je správně nabuzený na středu, kdy ho čeká oštěp a cyklistická časovka.

V soutěži oštěpařů byl kromě Štiaka i Štefan Danko, obhájce zlaté medaile z paralympiády v Atlantě, hodil 25,79 metru a skončil šestý.

Po projednání protestu lotyšské výpravy se změnilo pořadí na medailových postech v hodu diskem v kategorii T52 (vozíčkáři - kvadruplegici). Lotyš Aigars Apinis, který podle původního rozhodnutí nesplnil podmínky pro zařazení do této kategorie, byl dodatečně přece jen klasifikován. Protože v soutěži výkonem 15,12 metru přehodil Šibravu, odsunul ho na čtvrtou pozici. Šibravovi tak byla s omluvou odebrána bronzová medaile, kterou o den dříve získal. "Takový je sport," komentoval záležitost lakonicky šéf české výpravy Libor Šnajdr.

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz