Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paralympici se vrací se svým pokladem

29 2000
S y d n e y - Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z toho 15 zlatých, stejný počet stříbrných a 13 bronzových a v hodnocení národů jim patří jedenácté místo. Nejúspěšnější zemí se stala domácí Austrálie, která získala 149 medailí, z toho 63 zlatých. V závěrečném dnu her už česká výprava žádný cenný kov do své sbírky nepřidala. Do bojů zasáhl už jen spastik Michal Dufek, který obsadil ve vrhu koulí v kategorii F35 osmé místo výkonem 8,99 metru.

České paralympijská výprava se vrátí do Prahy ve středu večer ve dvou skupinách linkou z Frankfurtu nad Mohanem.

Tabulku zisku medailí si prohlédněte zde:

Paralympik, který trénoval s Jonesovou, užil nandrolon
Americký paralympik Brian Frasure musí vrátit stříbrnou medaili z běhu na 200 metrů, po kterém byl pozitivně testován na anabolický steroid nandrolon. Atlet s
podkolenní amputací obsadil v Sydney druhé místo také na poloviční trati v kategorii F44. Po tomto závodu dopinkovou zkouškou prošel, takže jedna medaile mu zůstane.

Přestože zástupci Mezinárodního paralympijského výboru přijali Frasureovo vysvětlení, že šlo o neúmyslný dopink z doplňkové výživy, potrestali běžce zákazem závodní činnost na čtyři roky. Americký atlet tak nemůže s dalšími devíti dříve přistiženými vzpěrači startovat za čtyři roky na paralympiádě v Aténách.
Sedmadvacetiletý Frasure, který přišel o část nohy při železničním neštěstí v roce 1992, často trénoval s dvojnásobnou olympijskou vítězkou Marion Jonesovou.

Autor:


Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...Najdete na iDNES.cz