Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zlatý Krpálek a další olympionici dorazili mezi fanoušky na Lipno

16 2016
V Praze dosedli na letiště. Hned přestoupili do tří vrtulníků a vyrazili na Lipno. A před devátou hodinou je vítalo několik stovek fanoušků na louce kousek od přehrady. Do Olympijského parku Rio Lipno v úterý dorazily tři desítky sportovců, včetně zlatého medailisty Lukáše Krpálka, bronzového kajakáře Jiřího Prskavce a majitele stejného kovu Ondřeje Synka.

„Ještě se trošku předklonit, usmát se a moc děkuju,“ prosila žena o fotku při nasedání do auta zlatého judistu Lukáše Krpálka, aby se vyfotil s její dcerou.

Už po osmé hodině na sportovce čekali fanoušci v Lipně nad Vltavou. A když dosedly dva vojenské vrtulníku na loukou a posléze se k nim přidal třetí menší policejní, tak se s nimi šli sportovci, kteří dorazili do lipenského parku přivítat. Posléze je pořadatelé z Českého olympijského výboru naložili do připravených aut a odvezli do hotelu, aby si odpočinuli.

Kdo čekal ztrhané tváře po dlouhé cestě z Ria, byl na omylu. Celá výprava rozdávala úsměvy na všechny strany.

Do Olympijského parku na Lipně dorazili i bronzový skifař Ondřej Synek.
Čeští olympionici, kteří se již vrátili z Ria, přijíždějí do Olympijského parku...

Pohybovat se po olympijském parku u Lipna začnou sportovci po půl jedné odpoledne. Od půl třetí pak navštíví jednotlivá stanoviště v parku i v dalších obcích kolem Lipna. Třeba bronzový kajakář Jiří Prskavec zamíří do centra vodního slalomu v Loučovicích. Skifař Ondřej Synek zase bude ve sportovním centru v Přední Výtoni a Mirka Knapková Topinková pojede do Loučovic do centra atletických disciplín.

Videochat s úspěšnými olympioniky

Živé rozhovory od 12.30 do 18.00 z olympijského parku na Lipně

Úspěšní sportovci z her v Rio de Janeiru budou hosty živého studia iDNES.cz, které se v úterý 16. srpna bude vysílat z olympijského parku na Lipně. Postupně se před kamerami vystřídají Ondřej Synek (od 12.30), Jiří Prskavec (od 15.50) a Lukáš Krpálek (od 17.20, všechny časy jsou orientační). Všem hostům budete moci položit otázku, oni na dotazy v přímém přenosu odpoví.

„Lukáš Krpálek bude k zastižení všude možně po olympijském parku,“ dodává mluvčí Českého olympijského výboru Marek Brodský na adresu nejúspěšnějšího českého sportovce.

Celkem se na Lipně představí 32 českých olympioniků. Přiletí i tenistka Andrea Hlaváčková, a to i přes své zranění v obličeji, které utrpěla v semifinále olympijského turnaje ve čtyřhře.

V pingpongové aréně mohou lidé potkat stolní tenisty, u bazénu zase plavce a ve sportovní hale budou střelci, šermíři nebo judista Petřikov. Celý program olympioniků vyvrcholí v 16.30 hodin na hlavním pódiu v Lipně nad Vltavou, kde bude připravena beseda s fanoušky. „Publikem budou chodit spíkři s mikrofonem a návštěvníci budou moct položit své dotazy všem sportovcům,“ dodává Brodský.Další z rubriky

Odstoupil francouzský šéf vyšetřovací komise MOV, která řeší ruský doping

Guy Canivet

Francouz Guy Canivet, šéf vyšetřovací komise Mezinárodního olympijského výboru (MOV) zabývající se...

Je to vzkaz, že dopovat se nevyplácí, říká čekatel na olympijský bronz

Zápasník Marek Švec skončil v olympijské soutěži do 96 kg těsně bez medaile.

Je to už víc než osm let, co po prohraném souboji o bronz na letní olympiádě v Pekingu zůstal...

Policie zatkla předsedu brazilských olympioniků. Je viněn z korupce

Pelé (vpravo), brazilský prezident Luiz Inacio Lula da Silva (vlevo) a šéf kandidatury Carlos Arthur Nuzman slaví přidělení OH 2016 Riu

Brazilská policie zatkla předsedu národního olympijského výboru Carlose Arthura Nuzmana a obvinila...Najdete na iDNES.cz