Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Parta zlatohlavých se na můstku nesešla, Hlava si vlasy neobarvil

Lukáš Hlava na tréninku skokanů | foto:  Michal Sváček, MAFRA

22 2010
Whistler (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Pod helmou vyčuhovaly třem českým skokanům na lyžích zlatě obarvené vlasy, čtvrtý člen však trhal partu. Lukáš Hlava šel do společné akce jen velmi opatrně a nechal si udělat pouze lehký melír. "Už jsem si párkrát vlasy takto barvil, a pak strašně dlouho trhalo, než mi to odrostlo," omlouval se.

To Roman Koudelka si s odrůstáním odbarvených vlasů starosti nedělal. "Už se těším, jak to oholím, takhle bych nemohl mezi lidi," smál se skokan, jehož zlaté či spíše zrzavé vlasy kontrastovaly s tmavým obočím.

"Všichni se mi smějí, že vypadám jako Ivánek z Mrazíka," dodává Antonín Hájek.

Ke společnému barvení vlasů se skokani rozhodli před olympijskou soutěží družstev. Role kadeřnic se ujaly běžkyně na lyžích s biatlonistkami a všichni si společně užili hodně legrace. "Předtím jsem měl černý přeliv, takže to byla katastrofa. Museli jsme to barvit nadvakrát a stejně vypadám hrozně. V autobusu jsem si radši ani nesundal čepici, aby to nikdo neviděl," přiznal Koudelka.

Na Lukáše Hlavu se kolegové trochu zlobili. "Mrzelo nás to," řekl Koudelka. "Je to posera," dodal Jakub Janda. "Výkon by mi obarvené vlasy asi nezlepšily, tak jsem se klukům omluvil a udělal jsem si jen melír," bránil se Hlava.

Pro společné hecování měl naopak pochopení trenér David Jiroutek. Vlasy si sice neobarvil, ale dal je do sázky. "Kdyby kluci skončili do pátého místa, tak bych šel do hola," slíbil.

Na trenérovy vlasy však nakonec nedošlo, český tým skončil v olympijské soutěži družstev sedmý.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze