Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dráhový cyklista Kelemen se v olympijském Riu v keirinu neprosadil

Dráhový cyklista Pavel Kelemen (vlevo) v 1. kole olympijského závodu v keirinu | foto: Reuters

16 2016
Ani v rozjížďce, ani v opravách olympijského závodu v keirinu v Riu de Janeiro dráhový cyklista Pavel Kelemen neuspěl. Úřadující mistr Evropy dojel skončil v každém svém vystoupení poslední.

Pětadvacetiletý Kelemen se v Brazílii představil nejdříve ve sprintu, v kterém skončil sedmnáctý, a nedařilo se mu ani v keirinu.

„V tom jsem chtěl hlavně uspět, ale když nohy nejsou, tak nejsou. Když mám formu, tak se mi nohy točí samy, ale tady jsme to pořád drhnul, musel jsem do toho dřít a na konec nezbyly síly,“ řekl Kelemen. „Přípravě jsem věnoval všechno, co šlo, ale bohužel forma sem úplně přesně nepřišla.“

V sedmičlenné rozjížďce o dvě postupové příčky na úvod keirinu jel Kelemen za závodníky vedoucí dernou na posledním místě. Po jejím odstoupení v polovině šestého z celkem osmi okruhů sice bojoval o lepší pozici, jenže dopředu se protlačit nedokázal.

„Chtěl jsem se natlačit dopředu, ale rozjelo se to hned za dernou a dopředu už jsem se nedostal. S tím už neuděláte nic,“ podotkl Kelemen.

V opravě čtyř jezdců o jedinou postupovou pozici jel dlouho druhý za Kanaďanem Hugem Barrettem. „Kanaďan trošku neumí jezdit na kole. Přestal jet, pak přijel zezadu Awang jak rozjetý vlak. A moje nohy..., nebylo to ono,“ kývl Kelemen.

Favorizovaný Azizulhasni Awang z Malajsie se přes něj přehnal a Kelemen na něj v cíli ze čtvrté příčky ztratil 18 desetin. Před ním byl Kanaďan i Nizozemec Theo Bos.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze