Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pažoutovou olympijské soupeřky neděsí

7 2000
H r a d e c K r á l o v é - Jen získat může zanedlouho v Sydney mladší z královéhradeckých účastnic letních olympijských her Andrea Pažoutová. Přestože kvůli zranění mohla talentovaná judistka zasáhnout do náročné kvalifikace o účast na olympiádě jen v její úvodní části, nakonec se mohla přece jen radovat. Telefonát těsně po mistrovství Evropy v Polsku jí oznámil, že vítězka skvěle obsazeného březnového kvalifikačního turnaje v Římě do autralského Sydney právem pojede také. Minivýpravu našeho juda Andrea vytvoří spolu s oddílovou kolegyní ze Sokola Hradec Králové Michaelou Vernerovou a Petrem Jáklem z pražských USK.

Zdravotní potíže, které ji neúprosně provázejí po celé dva roky, kdy už závodí mezi seniorkami, se jí naštěstí v posledních dnech přípravy vyhnuly. "Musím to zaklepat. Jsem připravená opravdu dobře a do Austrálie odlétám s dobrým pocitem," říká judistka. Do Sydney odlétá i se svým otcem a trenérem v jedné osobě Ivo Pažoutem. "Jsem ráda, že za přispění ministerstva vnitra jede také. Přece jen je to má první olympiáda a jeho pomoc budu určitě potřebovat," přiznává Andrea bez váhání.

Z náročné cesty k protinožcům i následné aklimatizace si zatím Andrea příliš velkou hlavu nedělá. "Zatím mám zkušenosti jen ze závodění v Japonsku, kdy byl téměř stejný časový posun. Vzhledem k tomu, že jsme tehdy měly na aklimatizaci jen několik dnů, odhaduji, že zhruba desetidenní pobyt v Sydney by měl být dostatečný," říká Pažoutová. Ani jmény svých soupeřek se nyní hradecká judistka příliš nestraší.

"Myslím, že na takovou akci přijedou všechny pečlivě připraveny. V takové konkurenci si už člověk příliš nevybere a turnajový los nepovažuji za příliš důležitý. Dokonalou fyzickou přípravou všech účastnic se drobné rozdíly v technice smazávají, a tak bude více záležet na momentální formě i sportovním štěstí," předpokládá Andrea. Kromě své disciplíny by Andrea ráda poznala i další olympijské sporty. "Když to půjde, určitě zajdu na atletiku nebo na basketbal. Určitě bych však nepohrdla ani ostatními sporty," ujišťuje mladá česká reprezentantka. O svých olympijských ambicích však mladá judistka hovoří jen velmi nerada. "To je velmi ošidná otázka, kterou nemám příliš v lásce. Předem vyřčené prognózy se většinou nenaplní. Proto nebudu tipovat. Vyhrát může podle mého názoru kdokoliv a právě v tom vidím i svou šanci," naznačuje závěrem Andrea Pažoutová.

Autor:


Další z rubriky

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...Najdete na iDNES.cz